Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

#13 Post autor: Janusz Gdański » 24-03-2007, 20:55

Poczytaj art. 30 ust. 1a UWL.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kadmon_2005

Odp.: Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

#14 Post autor: kadmon_2005 » 25-03-2007, 00:01

Jezu ludzie....ja tą ustawę naprawde znam na pamięć! To że właściciele mogę sobie sami zwołać zebranie to wiem, ale nikt się nie zna na podejmowaniu uchwał a co dopiero na uchwalaniu budżetu!! A co z rozliczeniem?! Czytajcie powyższe posty i jeśli ktoś może mi konkretnie odpowiedzieć na moje pytania to będe wdzięczna bo na razie to dostaje do przeczytania fragmenty UWL które znam na pamięć!!!!
pozdr serdecznie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Janusz Gdański
.
.
Posty: 853
Rejestracja: 11-07-2006, 13:35

Odp.: Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

#15 Post autor: Janusz Gdański » 25-03-2007, 07:58

A jednak - znowu UWL. Jeśli na zwołane zebranie zarządca nie przygotuje tego, co musi (art.30) a wspólnota nie podejmie uchwały o której mówi art. 18.2a, to pozostaje zastosowanie art.26.1. Dodatkowo - skarga do Ministra Budownictwa i ewentualnie prokuratura.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kadmon_2005

Odp.: Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

#16 Post autor: kadmon_2005 » 25-03-2007, 14:58

dziękuje bardzo

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Tadeusz
.
.
Posty: 364
Rejestracja: 11-12-2006, 14:41
Lokalizacja: W-wa

Odp.: Jeśli zarządca nie zwoła zebrania wspolnoty do 31.03???

#17 Post autor: Tadeusz » 12-04-2007, 14:13

Janusz Gdański pisze: ewentualnie prokuratura.
Kolejny raz widzę radę o kierowaniu skargi do prokuratora i proponuję podawać zawsze o jakie przestepstwo może chodzić. Samo hasło jest dla mnie zbyt duzym skrótem myślowym. Samego mnie nieraz korci czy z tego nie skorzystać ale z ew. zawiadomieniami trezba być ostrożnym bo fałszywe oskarżenia są karalne. Za zawiadomienie o przestepstwie, które nie miało miejsca tez można odpowiedzieć.

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 ]
kadmon_2005 pisze: jeśli ktoś może mi konkretnie odpowiedzieć na moje pytania to będe wdzięczna bo na razie to dostaje do przeczytania fragmenty UWL które znam na pamięć!!!!
pozdr serdecznie
Dość ogólna porada polega na tym, że do skuteczności jakiegokolwiek działania we wspólnocie musisz znaleźć wiekszość (udziałów lub liczby włascicieli). Reszta to kwestie formalno-prawne, które rozwiążesz przy pomocy forumowiczów, prawnika lub kandydata na nowego zarzadcę. Pierwszym, najtrudniejszym krokiem będzie chyb zmiana umowy notarialnej.
TB

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”