W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właściciel

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właściciel

#1 Post autor: Prim » 21-05-2012, 12:24

Na zebraniu jest głosowanych kilka uchwał. Dwie z nich nie uzyskują większości i głosy są zbierane indywidualnie. Przy czym w wypadku jednej z tych uchwał jeden z właścicieli - miasto, mające większą liczbę lokali - na zebraniu nie głosuje. Oddaje natomiast głos w trybie indywidualnego zbierania głosu.
I teraz następuje komplikacja, albowiem pomiędzy zebraniem a oddaniem tego głosu miasto sprzedaje jeden z lokali. Pytanie: czy udział miasta przy głosowaniu nad tą uchwałą powinien być liczony wg stanu z dnia zebrania, czy wg stanu na dzień oddania głosu (i wtedy nowy właściciel też miałby prawo oddać głos nad tą uchwałą)? Mi się wydaje oczywista odpowiedź druga, ale spotkałem się też z odmiennymi opiniami.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

koziorozka
.
.
Posty: 388
Rejestracja: 15-10-2008, 16:26

Odp.: W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właścic

#2 Post autor: koziorozka » 21-05-2012, 13:15

Też głosuję za datą oddawania głosu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właścic

#3 Post autor: jaceko » 21-05-2012, 13:22

Uchwała jest podjęta z dniem oddania głosu przeważającego o wyniku. W tym dniu należy policzyć tylko głosy właścicieli. Głosy osób, które zagłosowały wcześniej nie mogą być siłą rzeczy brane pod uwagę, bo bierze się pod uwagę tylko glosy właścicieli.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właścic

#4 Post autor: Prim » 21-05-2012, 13:46

@jaceko: nie widzę, jak ta odpowiedź ma się do mojego pytania :) Ale za to daje mi zagwozdkę w wypadku drugiej uchwały (tej, która też nie została podjęta na zebraniu i ona też zapadła później, ale w tym wypadku miasto na zebraniu zagłosowało). Czy z tego, co piszesz wynika, że od udziału miasta głosującego na zebraniu (dysponującego także udziałami tych dwóch lokali) powinno się odjąć udziały tych dwóch lokali? Wydaje mi się to wątpliwe, skoro w chwili oddawania głosu miasto było ich właścicielem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właścic

#5 Post autor: jaceko » 21-05-2012, 14:26

Nieważne - nie możesz w momencie podjęcia uchwały liczyć głosów osób, które nie są właścicielami w momencie podjęcia uchwały.
Zbieranie głosów może trwać kilka miesięcy, dlatego, przy każdym głosie warto pisać datę.
Jeżeli ktoś zagłosował na zebraniu w marcu, a w kwietniu i maju są nadal zbierane glosy, a uchwała nie jest rozstrzygnięta, to należy zaznaczyć i nie liczyć głosów tych osób które aktualnie nie są właścicielami oraz umożliwić zagłosowanie nowym (aktualnym) właścicielom.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: W trakcie indywidualnego zbierania zmienia się właścic

#6 Post autor: Prim » 21-05-2012, 22:38

jaceko pisze:Nieważne - nie możesz w momencie podjęcia uchwały liczyć głosów osób, które nie są właścicielami w momencie podjęcia uchwały.
Z jakich zapisów prawa to wynika?
Ja bym się skłaniał ku rozwiązaniu, że jeśli ktoś zagłosował, będąc właścicielem, to jego głos się liczy, natomiast nowy właściciel w trakcie indywidualnego zbierania może wycofać tamten głos i zagłosować inaczej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”