Zebranie wspólnoty

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
juwentura
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 06-02-2011, 10:00

Odp.: zebranie wspólnoty

#43 Post autor: juwentura » 26-04-2017, 18:22

Mam w dalszym ciągu wątpliwości i dlatego zamieszczam wzór pełnomocnictwa które zarządca nieruchomości poleca wypełniać pełnomocnikom.Pytam czy takie pełnomocnictwo może mieć udzielone tylko właściciel nieruchomości w WM w której zamieszkuje i jest właścicielem, czy każda osoba obca -syn który nie jest właścicielem i nie zamieszkuje w tej WM. Uchwał dotyczących jakich spraw ten syn nie może głosować lub może ale jakie? Pełnomocnictwo Ja niżej podpisany ........jako właściciel lokalu ( tu adres......)upoważniam Pana/ą zamieszkałego (pod tym samym adresem jak poprzednio.......)do reprezentowania mnie jako właściciela lokalu na zebraniu WM (adres Wspólnoty Mieszkaniowej ) w dniu ......w szczególności do zabierania głosu oraz głosowania w moim imieniu nad uchwałami właścicieli .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: zebranie wspólnoty

#44 Post autor: piotrusb » 27-04-2017, 11:05

Pełnomocnictwo może zostać udzielone dowolnej osobie mającej zdolność do czynności prawnych - nie musi to być właściciel lokalu, mieszkaniec, krewny.
To nad jakimi uchwałami może głosować pełnomocnik powinno wynikać z pełnomocnictwa. Jeśli jest w nim zapisana data i miejsce (zebranie w dniu...), to ja uznałbym takie pełnomocnictwo za wystarczające. Niekiedy jednak sądy upierają się, że w takim pełnomocnictwie powinny być konkretnie wymienione uchwały, do głosowania których właściciel lokalu upoważnia pełnomocnika.
Por.
http://wspolnota.net.pl/post101682.html ... wo#p101682
http://wspolnota.net.pl/post101608.html ... wo#p101608
http://wspolnota.net.pl/post101443.html ... wo#p101443
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: zebranie wspólnoty

#45 Post autor: irenalo » 27-04-2017, 13:24

juwentura pisze:Pytam czy takie pełnomocnictwo może mieć udzielone tylko właściciel nieruchomości w WM w której zamieszkuje i jest właścicielem, czy każda osoba obca -syn który nie jest właścicielem i nie zamieszkuje w tej WM. Uchwał dotyczących jakich spraw ten syn nie może głosować lub może ale jakie?
Nie do końca wiem o co pytasz.
Pełnomocnictwa udziela właściciel konkretnego lokalu . I może udzielić każdemu (jak napisał piotrusb) kto ma zdolnośc do czynności prawnych. Czyli praktycznie każda dorosła osoba (sa wyjątki ale nie mają tu znaczenia).
Może to być sasiąd, krewny, kolega , ciocia z Poznania czy wujek z Ameryki (jeśli dojedzie na zebranie).
Może przyjść sam właściciel z własnym pełnomocnikiem i może tylko się przyglądać, jak pełnomocnik podpisuje uchwały.
Uważam, że takie pełnomocnictwo jest wystarczające , by składac podpis pod uchwałami głosowanymi na zebraniu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

juwentura
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 06-02-2011, 10:00

Re: Zebranie wspólnoty

#46 Post autor: juwentura » 12-02-2018, 19:04

Proszę o udzielenie porady ? .Jak mam postąpić w sytuacji kiedy na zebraniu wspólnoty w którym z powodu choroby nie uczestniczyłem podjęto uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi za rok ubiegły.Uchwała została podjęta ale w sprawozdaniu finansowym za ten okres ujęto kwotę którą zapłacono za dokonany przegląd kominiarski -roczny, który nie został należycie wykonany .W czasie tego przeglądu nie wykonano czyszczenia przewodów wentylacyjnych ,a tylko ograniczono się do sprawdzenia ciągów i to w nie wszystkich lokalach.Sprawdzenia przepływu powietrza dokonano metodą która nie daje możliwości realnego odczytu ilości przepływu powietrza w konkretnym pomieszczeniu, gdyż nie zastosowano wymaganego do tego celu atestowanego urządzenia, a posłużono się wiatraczkiem.Odczytu nie zrobiono ,czyszczenia ciągów również i dlatego uważam że zapłata za tą czynność jest nadużyciem i tego nie należało przyjmować w rozliczeniu finansowym za ubiegły rok.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Zebranie wspólnoty

#47 Post autor: piotrusb » 12-02-2018, 19:29

Jeżeli uważasz, że przyjęta uchwała narusza Twoje interesy, albo zasady prawidłowego zarządu nieruchomością wspólną to możesz ją zaskarżyć w ciągu 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu - art. 25 uwl. Musisz jednak pamiętać, że jeżeli właściciele dysponujący większością udziałów zagłosowali za uchwałą, to nie podzielają Twoich obiekcji.

Odnośnie wiatraczka - kwestia, czy był do niego przyłączony miernik określający przepływ powietrza.

Przegląd wentylacyjny nie obejmuje czyszczenia kominów, a jedynie kontrolę odpowiedniego przepływu powietrza na kratkach wentylacyjnych. Dopiero w przypadku stwierdzenia, że ten przepływ nie jest taki, jak być powinien (a może być wiele przyczyn tego stanu rzeczy, nie tylko niedrożność komina) wspólnota może zamówić odpowiednią usługę kominiarską.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

członek wspólnoty A.
.
.
Posty: 20
Rejestracja: 29-03-2021, 17:52

Re: Zebranie wspólnoty

#48 Post autor: członek wspólnoty A. » 03-03-2023, 21:26

Witam,
Pytanie mam odnośnie rocznego zebrania sprawozdawczego. Zebranie mamy 16 marca. W dniu 7 marca jeden z właścicieli, będący nadal w zarządzie, dokona sprzedaży swojego mieszkania. Czy zatem na zebraniu rocznym powinni być i głosować nowi właściciele??

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”