wspólnota głosowanie

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Nika80
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 29-09-2023, 06:02

Re: wspólnota głosowanie

#13 Post autor: Nika80 » 01-10-2023, 06:22

Witam. Niestety znowu mam pytanie. Zarządca odmówił zwołania zebrania, przekazał za to listę obecności, karty do glosowania - nazwisko oraz udziały. Są to dokumenty, które nie były zmieniane od lat. A tak było głosowanie od samego początku. Mimo że zmienili się właściciele a i tak na karcie jest jeden z całym udziałem. Szczerze uznaliśmy te dokumenty ponieważ przygotowanie nowego zebrania trwało by chyba jeszcze kilka miesięcy. Nie tworzyliśmy nowych kart ponieważ uważam, że członkowie wspólnoty nie mają do tego prawa a udziały i listę właścicieli powinien aktualizować zarząd i to on powinien wiedzieć kto ma prawo głosu? Czy w tym wypadku zarząd nie dopełnił swoich obowiązków? Sytuacja ta ma miejsce od kilku lat. Jak tak analizuje dokumenty to wydaje się, że w naszej wspólnocie nie działo się dobrze i czasami niezgodnie z prawem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: wspólnota głosowanie

#14 Post autor: irenalo » 01-10-2023, 10:07

Lista właścicieli powinna być aktualizowana na bieżaco. Skoro dotychczasowy "zarządca" zrezygniwał. musicie to zrobić sami.
Zajrzeć do KW i przejrzeć wszystkie księgi wieczyste lokalowe.
https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw ... sowe=false


Jestem ciekawa, jak były pobierane opłaty, skoro nie było aktualnej listy właścicieli.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”