Brak zebrania przez covid.

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
nabuhodonozor4
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 23-01-2022, 08:15

Brak zebrania przez covid.

#1 Post autor: nabuhodonozor4 » 23-01-2022, 08:22

Witam wszystkich na forum :> Jestem nowy , nie znamy się ale i tak chce zadać pytanie.
Czy w związku z epidemią Wspólnoty nie organizuja zebrań członków , w mojej Wspólnocie ostatnie zebranie miało miejsce w 2019 roku. Istnieje wiele spraw do omówienia lecz niestety nie mamy możliwości przeprowadzenia rozmowy i głosowania . Administracja oraz Zarząd za każdym razem gdy ktoś się spyta mówią że covid i nie będzie ... jakie jest wasze zdanie , czy istnieje podstawa prawna zabraniająca przeprowadzenie zebrania ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Jrz
.
.
Posty: 21
Rejestracja: 26-09-2021, 12:39

Re: Brak zebrania przez covid.

#2 Post autor: Jrz » 23-01-2022, 15:51

Jak ktos chce to je zorganizuje, jak nie to bedzie szukal wymowek.

My od 2021 organizujemy zebrania na zoom, glosowanie obiegowe. Zalatwiamy w tej chwili najtrudniejsze i najkosztowniejsze inwestycje.

Aha. W 2021 zmienilismy zarzad, bo razem z adm szukali wymowek, dlaczego sie nie da…

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Brak zebrania przez covid.

#3 Post autor: piotrusb » 24-01-2022, 11:45

1. Od strony prawnej.
Kwestie dotyczące możliwości organizowania zebrania wspólnoty mieszkaniowej w czasie pandemii zostały uregulowane w nowelizacji do tzw. ustawy covidowej (tj. w ustawie z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U.2020.1842 ze zm.).

Zgodnie z art. 90 tej ustawy, jeżeli ustawowy termin zwołania walnego zgromadzenia spółdzielni albo zebrania właścicieli lokali przypada w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, trwającego w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy lub ogłoszonego bezpośrednio po okresie trwającym w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, ulega on przedłużeniu o 6 tygodni od dnia odwołania tego stanu.

2. Od strony bezpieczeństwa epidemicznego.
Organizowanie stacjonarnego zebrania w obliczu wzbierającej piątej fali koronawirusa i bardzo wysokiej zarażalności wariantu omikron jest bardzo ryzykowne dla zdrowia uczestników takiego zebrania.

3. Można przeprowadzić zebranie zdalnie, za pomocą aplikacji wideokonferencyjnych, ale należy pamiętać, że nie zawsze będzie to w praktyce możliwe, zwłaszcza w tych wspólnotach, w których włąścicielami lokali są osoby podeszłe wiekiem, nie posiadające komputera, ani umiejętności jego obsługi.

4. Niemożność przeprowadzenie zebrania nie zwalnia zarządu od przedstawienia (przesłania) właścicielom sprawozdania z działalności (można taki dokument wysłać mailem, można go wrzucić do skrzynek pocztowych), ani zebrania głosów pod koniecznymi uchwałami, w trybie obiegowym, co również można zrobić w sposób bezpieczny.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”