Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#19 Post autor: Sebe*k » 05-02-2018, 00:31

To prawda zarzadzanie wychodizło kiepsko w drobnych sprawach, nie trzeba było jakiś dużych pieniędzy dawać, teraz trzeba. A tu nagle chcą zarządu aby dawac jeszcze wiecej , gdzie jest całkowity brak zaufania do siebie. Czytałem gdzieś wyrok sądu że pełnomocnik może tylko w sparawach zwykłych głosować.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#20 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 00:33

Pewnie Ci nie ufają .
Zarówno prezes , jak i Wy otwieracie konto wspólnocie. Tej wspólnocie , która powinna mieć REGON i NIP. Bo bez tego żaden bank konta nie założy.
I tylko osoby upoważnione do konta mogą się wymieniać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#21 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 00:34

C
Czytałem gdzieś wyrok sądu że pełnomocnik może tylko w sparawach zwykłych głosować.
Zależy, jakie ma pełnomocnictwo. Podejrzewam, że ten Wasz może podpisać każdą uchwalę/decyzję z wyjątkiem sprzedaży części wspólnej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#22 Post autor: Sebe*k » 05-02-2018, 00:51

To mamy ustalone że może mieć trzeba by pilnowac podpisów np. przy kredycie kto podpisuje, ale te umowy wstępne ja widziałem puste 3 pola na podpisy właśnie i jego. Pomimo to sobie cos szykowali bo jak na wstępie napisałem ukartowane to było jedna osoba zadecydowała za wszystkich o wiele przed zabraniem. Ale to nie przeszło teraz sąsiadke bąmbardują aby podpisała do tyłu 3 tygodnie decyzje i właśnie ją kłamią że my sami nic nie możemy zrobić nawet ubezpieczyć się i to mnie wkurza taka postawa . Wiem ze podpisanie umowy tylko pogorszy sprawę dalej będą problemy z dawaniem kaski i lata będą mijać na użeranie się i sądzenie ,a zarzad kase będzie trzepał i nic nie będzie się działo. Tak to chociaż jest coś robione, nawet samemu za swoją kasę. Potem wszystko na zarzad zwalą nawet przybicie sztachety czy wymiane zamka w drzwiach i będą tworzyc wynagrodzenie dla zarządcy coraz to wyższe za każdą pierdułke. Dlatego bezpieczniej by było sammeu konto otworzyć na próbę na zdobycie zaufania, zebrac pewną kwotę i ten kredyt zaciągnąc o ile pójdzie wszystko pięknie jak w bajce. A już byliśmy u nich o czym pisałem i była totalna lipa,a nic nie chcieli robić bo funduszy brak,w dodatku proponowali założyć za tych co nie dają.

Ważne !!! A sprawa zbierania głosów przez przyszłego niedoszłego zarzadce czy w tym przypadku miał takie prawo skoro nie było jednomyślności wszystkich podpisów w dniu zebrania ???

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#23 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 01:14

Będąc pełnomocnikiem jednego z właścicieli (gminy) miał prawo zbierać podpisy.
jeśli u was wygląda to tak, jak wygląda, to wzięłabym administratora ale innego niż gminny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#24 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 01:45

Nawet, gdy ma się administratora, to i tak wiele rzeczy można robić samemu.
Tyle , że potrzebujesz zgody właścicieli , których udziały wynoszą ponad połowę.
Znasz udziały wszystkich?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”