Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#13 Post autor: Sebe*k » 04-02-2018, 23:32

Wszystko się zgadza i nic od gminy nie chcieliśmy dlatego chcemy częściowo mieć wszystko formalnie i z rachunkami i tu jest kłopot bo jedni chcą to wszystko ale tylko z pośrednikiem bo tak jak pisałem nie wierzą że samemu można takie sprawy pozałatwiać, nawet ubezpieczyć części współne dla nich to temat z kosmosu. Chodziły poza plecami współnoty na jakies pogaduszki kobiety opócz jednej co kuma troche i jest tak jak ja zdaniowo bo tu jestem jedynem facetem i im złote góry naobiecywali w zarządzie,a nie wiedzą nawet co to wspólnota bo chcą ją zakładać. A ja wiem że to nic trudnego przelać należną kwotę na konto współnoty własne zarżądzane przez nas samych i zrobić jakiś PIT na koniec roku. Tylko jak to jest z tymi decyzjami czy Pan prezes może głosować czy nie w takich sparwach i tak już dawno po terminie wstąpienia pod ich zarzad chodż temat ciągną aby coś podpisac do tyłu 3 tygodnie gdzie to było jnie wązne z automatu brak jednmomyślnosci,a zarząd na siłę chce werbować do siebie i pewnie by zafałszowali datami wszystko. Czytałem że nie może decydować tylko w sparwach czynności zwykłych nic więcej jak pełnomocnik jest na zebraniu zamiast burmistrza !!! Chcem to wiedzieć czy mnie Pan prezes nie rolował i czy moze jednoczesnie być w dwóch rolach na raz bo to też ciekawe jest. Twierdził ze on podpisuje wszystko za gminę ,a przelewy robił by urząd wszelkie gdyby to wypaliło popdpisanie zarzadu nie on wieć podpisać powinien burmistrz wszelkie papiery czy mam rację ? Ciekawe jak by też sam sobie wysyłali upomnienia za brak wpłat na fundusz remontowy bo piszę że takie by były za1 miesiac zalegania,a każdy jest równy we współwłasnosci przecież i co miesiac ma wpłacać zaliczki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#14 Post autor: irenalo » 04-02-2018, 23:52

Wspólnoty sie nie zakłada. Wspólnota powstała z mocy prawa w momencie sprzedaży pierwszego lokalu.
WM natomiast ma obowiązki: regon, NIP , konto bankowe. I ma obowiązek co roku składać CIT skarbówce, bez względu na to czy macie przychody czy nie.
Jak skarbówka się uprze, to może Was ukarać za niedopełnienie ustawowego obowiązku.
Jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć, że powinny być rachunki/faktury na roboty.
Gmina jest takim samym właścicielem , jak inni . Ma takie same prawa i obowiązki.
I tez może wystąpić do sądu na podstawie art. 203 kc.
Art. 203. Każdy ze współwłaścicieli może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy, jeżeli nie można uzyskać zgody większości współwłaścicieli w istotnych sprawach dotyczących zwykłego zarządu albo jeżeli większość współwłaścicieli narusza zasady prawidłowego zarządu lub krzywdzi mniejszość.
Owszem możecie prowadzić wspólnotę sami ale jak widać dotychczas nikt tego nie zrobił z głową.

Ubezpieczenie WM nie jest obowiązkowe ale jeśli nie ma ubezpieczenia nieruchomosci wspolnej , to jest totalny brak wyobraźni.
W razie jakiejś klęski, gmina pieniądze znajdzie. A reszta?
Macie obowiązek dokonywać przeglądów budowlanych i prowadzić KOB,
https://kob-24.pl/
Jeśli tego nie robicie, to nadzór budowlany może was ukarać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#15 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 00:01

T
ylko jak to jest z tymi decyzjami czy Pan prezes może głosować czy nie w takich sparwach
Prawdopodobnie może głosować w imieniu gminy. Jeśli ma pełnomocnictwo burmistrza. Zażądaj okazania.
W małej wspólnocie decyzje zwykłego zarządu podejmują właściciele , których udziały wynoszą ponad 50 %.
Art. 201. Do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej zgody każdy ze współwłaścicieli może żądać upoważnienia sądowego do dokonania czynności.
Art. 202. Jeżeli większość współwłaścicieli postanawia dokonać czynności rażąco sprzecznej z zasadami prawidłowego zarządu rzeczą wspólną, każdy z pozostałych współwłaścicieli może żądać rozstrzygnięcia przez sąd.
Art. 203. Każdy ze współwłaścicieli może wystąpić do sądu o wyznaczenie zarządcy, jeżeli nie można uzyskać zgody większości współwłaścicieli w istotnych sprawach dotyczących zwykłego zarządu albo jeżeli większość współwłaścicieli narusza zasady prawidłowego zarządu lub krzywdzi mniejszość.
Art. 204. Większość współwłaścicieli oblicza się według wielkości udziałów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#16 Post autor: Sebe*k » 05-02-2018, 00:03

Przeglądy wiadomo ale już na rachunek sa zniżki duże na to, ubezpieczenie też żeby gmina oddała według udziału . Tylko jak zmusić kogoś do podpisu pod czymś nawet jak jest na nie aby potem nie kręcił.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#17 Post autor: irenalo » 05-02-2018, 00:10

A ja wiem że to nic trudnego przelać należną kwotę na konto współnoty własne zarżądzane przez nas samych i zrobić jakiś PIT na koniec roku.
Gmina, żeby przelać musi mieć podstawę. np. . uchwałę. Bądź notę obciążeniową. Poza tym jak każdy właściciel może Wam nie ufać, bo dotychczas nienajlepeij Wam zarządzanie wychodziło.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#18 Post autor: Sebe*k » 05-02-2018, 00:17

Napisałem wszystkie przekraczały czynności zwykłe czyli jednomyślność, termin minął już na zarządzanie okreslone we wstępnej umowie brak jednomyślności. Teraz sztucznie ciągna temat jak pisałem aby chyba zafałszować daty, teraz to musimy coś wewnetrznie podjąć ale nie idzie nie chcą konta firmowego. Tam chcieli z prezesem wszystko tu nie chcą nic swojego posiadać !!!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”