Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#7 Post autor: irenalo » 04-02-2018, 19:56

Jak się dotychczas zarządzaliście?
Mieliście zarządcę/administratora?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#8 Post autor: irenalo » 04-02-2018, 20:11

Burmistrz deleguje swoje zadania. Nie będzie latał po każdym zebraniu wspólnoty i robił wszystko sam. Od tego ma innych , którym udziela stosownego pełnomocnictwa.
Kierowniczka przedszkola nie reprezentuje gminy, jako właściciela lokalu.
Jak rozumiem, spółka chce zarządzać waszą wspólnotą?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#9 Post autor: irenalo » 04-02-2018, 20:32

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9940850388

Ściągnij teks ujednolicony, bo to są aktualne przepisy.
Wszystko do art. 19 włącznie Was obowiązuje.
Potem należy przeczytać:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9640160093
Tekst ujednolicony , dokładnie art. od 199 do 209.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#10 Post autor: Sebe*k » 04-02-2018, 21:29

Do tej pory sami jakoś się dogadywaliśmy bez zaliczek na fundusz remontowy rzadnych administratorów zarzadców ect chodż to były błache naprawy, strony gminy przez 15 lat nigdy się nie interesowała częściami wspólnym nic ,a nic i za nic nie oddawali nigdy bo sami to robiliśmy lub pzrez znajomych bo taniej. Chodzi o to że chcemy zrobić dach, ale 2 osoby z 5 na siłę chcą iśc pod zarzad bo twierdzą że sami tego nie ogarniemy. Ja i inna osoba mamy inne zdanie przecież wystarczy konto firmowe poprzez wybór rzarządcy z nas,a najlepiej kilku aby się nie kłócić bo inaczej nam nie nadadzą numeru nip ect. bank po pół roku udziela kredytu bez łaski jak są zaliczki regularnie płacone, ubezpieczenia i przeglądy z duzą zniżką mamy na wspólnotę majac konto firmowe. Do tego sam fakt że mamy urząd jako współwłaściciela pomogą nam prawnie w sprawie dachu bo pytałem gdyby do takiego remontu doszło kapitalnego. Tak pan prezes sam głosuje za siebie majac spółkę bo nas sobie zwiąrze na 10-15 lat kredytu tylko po co tyle kosztów nagle sobie robić i stresu. Zresztą ja osobiscie uwarzam że powinniśmy pierw utorzyć konto firowe i przekonać się czy wpłacamy uczciwie ,a dopiero pogadac o kredycie bo troche jest brak zaufania i to nie bez podstawy i to zdanie nie moje tylko większości. Myślą za zadzad ich wyręczy z nieuczciwa oosbą hipotetycznie ze za coś zapłaci ,a ja wiem ze na to musi być spotkanie i decyzja i nasza zgoda i dalsze użeranie i remonty sa ale z naszej kasy i wyłącznie robione. Co w sprawie takiego zbierania głosów skoro skoro nie było jednomyślnosci i ciągna dalej ten temat który jest dawno nie wważny. Czy nie powinno być pisma z urzędu że się zgadza na remont i koszta, myślę że musi być i uwzględnione to w planie bo inaczej nici z tego. Sam urząd a raczej ten Pan prezes zapowiedział ze oni nie płacą zaliczek co najwyżej wpłacą kwotę odpowiednią. Czytałem setki artykułów o MW i wiem ze musi być jednomyślność w sprawach jw inaczej nie przechodzi dalej nic i zaczynamy od nowa. A tu po 3 tygodniach ktoś ciagnie sprawę i chce podpisu do tyłu z datą spotkania że się zgadza na zarzad bo jak nie to on innej drogi nie widzi. Powiedzmy ze ten prezes może być w imieniu gminy ale czy może decydować o czynnosciach wykraczających poza zarząd zwykły chyba nie,a wszystkie takie są w naszej sprawie najwazniejsze wybór,a raczej siłowa próba na przejscie pod zarzad, fundusz remontowy stawka, kredyt czy mam rację i czy moze wystepować jednoczesnie w dwóch osobach prezes-pełnomocnik ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#11 Post autor: Sebe*k » 04-02-2018, 22:02

Proszę nie pisać dlaczego nie zbieraliśmy wczesniej pieniędzy bo odpowiedż jest prosta na zebraniu wszyscy że będa płacić ,a na drugi dzień już zdanie inne. A na konto firmowe twierdzą że nie damy rady bo to coś trudnego dla nich i dalej brną w swoje nawet jak bym im pokazał tysiać MW działajacych samemu to i tak nic. Twierdzą że tylko zarzad może zakładać konta dawać pożyczki ect A już byliśmy tam parę lat temu i z dwoma były kłopoty brak wpłat na cokolwiek. Powinniśmy uzbierać kwotę lub dobrać ale pierw samemu te konto założyć i zobaczyć jakich ma się sąsiadów słownych aby potem spokojnie spać. A dach ciut przecieka mozna by naprawcze prace zrobić i zbierać kasę i nabierać do siebie uczciwości i przekonania o kredycie. Tak mam chociaz kase na swoim koncie firmowym gdyby co i nikt nie miesza z zewnątrz nam sami decydujemy co i jak, apranie nic się nie zmienia takie same mamy dalej nawet w obec nieucziwego sąsiada.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#12 Post autor: irenalo » 04-02-2018, 22:07

Do tej pory sami jakoś się dogadywaliśmy bez zaliczek na fundusz remontowy rzadnych administratorów zarzadców ect chodż to były błache naprawy, strony gminy przez 15 lat nigdy się nie interesowała częściami wspólnym nic
Jeśli nie było rachunków , to gmina Wam niczego nie odda. Musi mieć rachunek.
Poza tym to jest Wasz majątek a nie urzędnika, to co się będzie wysilał.

Żaden bank nie da WM teraz kredytu na remont dachu, bo nie wpłacaliście na FR. Jeśli nie macie REGON, NIP i konta bankowego, to też nie dostaniecie kredytu. Bank daje kredyt WM i nie wylicza, kto ile ma zapłacić tylko ile ma zapłacić cała wspólnota.
Będziecie musieli sami wysupłać te pieniądze albo wziąć własne kredyty.
Po znajomości remontu nie zrobicie, bo gmina musi mieć rachunki.
Koszty remontu dachu obciążają Was wg udziału jaki macie w NW.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”