Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#43 Post autor: Sebe*k » 09-02-2018, 21:38

Są wszystkie dane ile metrów mieszkanie,a ile piwnica czy strych i ile pomieszczeń i jakie w lokalu i udziały wchodząc na każdego pojedynczo. Gmina nie ma nic zapisane na 100% po tej części jako metry użytkowe, jest tylko współwłaścicelem tego co współne i nie wydziolone aktem notarialnym jak każdy z nas. Na coś trzeba jeszcze zwrócić uwagę w zapise to zerknę ? Bo jest dla przykładu tak strych ma 200 metrów a tylko mamy wydzielone z 200 metrów 80 i przydzielone do mieszkania po parę metrów reszta wolna amerykanka wspólne nie podzielone każdy chodzi wiesza pranie kładzie graty itd. Te wydzielone każdy ma na kłóteczke zamykane i ma w akcie zapisane. Nie ma działki podzielonej po naszej stronie i nie ma ile czego jest na częściach wspólnych poza podziałem z akt. Takiej inwenteryzacji czy jak to tam sie zwie procenty udziału na częściach współnych nie wydzielonych nie widziałem, pewnie mają to, tylko po co nam to jak i tak rozliczamy sie procentowo udziałami gdyby był remont na tej części na zasadzie poszło kasy 1000 zł to przykładowo mam 16% to daję 160zł itd po co wyliczanki metrowe wtedy nam. Czytając tutaj wiele artykułów takich jak my jest wielu co ma udział gminy i są jakieś znaki zapytania co jak rozliczać jak działać podejmowac dcecyzje ,a jeszcze kocioł się robi wiekszy jak gmina ma powyżej 51% lub ktoś inny w małej wspólnocie, lub gdy własciciel mieszka sobie za oceanem i tylko on moze podejmowac decyzje i zero z nim kontaktu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#44 Post autor: irenalo » 09-02-2018, 22:45

ą wszystkie dane ile metrów mieszkanie,a ile piwnica czy strych i ile pomieszczeń i jakie w lokalu i udziały wchodząc na każdego pojedynczo. Gmina nie ma nic zapisane na 100% po tej części jako metry użytkowe, jes
W Waszych aktach notarialnych i Waszych księgach wieczystych jest zapisane, to do każdego z Was należy. Ale gmina nie ma takiej księgi lokalowej, więc do końca nie możecie być pewni czy jakies pomieszczenie , które uważacie za wspólne nie zostało przypisane gminie.
Jest tylko księga gruntowa/budynkowa - wspólna dla wszystkich . gdzie jest wpisany udział gminy i są wpisane numery ksiąg wieczystych poszczególnych lokali.

Ale to nie oznacza, że gminie nie przypisano żadnych pomieszczeń przynależnych!

Spróbuj to zrozumieć a nie upierać się przy tym, co wydaje Ci się , że wiesz.
Gmina jest takim samym właścicielem, jak każdy z Was. ma swoje prawa ale też obowiązki .
Jeżeli nikomu nie chce się ruszyć czterech liter i zażądać dokumentacji architektoniczno - budowlanej od gminy, to czarno widzę zarządzanie tą wspólnota.
Pamiętaj, że każdy z właścicieli w tym gmina może wystąpić o zarząd sądowy.

A jak ktoś zostanie kaleką z powodu Waszych zaniedbań., to WM będzie płacić rentę do końca życia.
http://orzeczenia.katowice.sa.gov.pl/co ... -10-10_001

UoWL, którą każdy z Was powinien znać:
Art. 17. Za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu – w części odpowiadającej jego udziałowi w tej nieruchomości.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#45 Post autor: irenalo » 09-02-2018, 22:58

Takiej inwenteryzacji czy jak to tam sie zwie procenty udziału na częściach współnych nie wydzielonych nie widziałem, pewnie mają to, tylko po co nam to
Bo macie obowiązek posiadania dokumentacji budowlanej.
A to jest niezbędna część dokumentacji.

Macie KOB?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%85 ... udowlanego

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sebe*k
.
.
Posty: 39
Rejestracja: 04-02-2018, 18:53

Re: Decyzje na zebraniu małej współnoty i zbieranie podpisów !

#46 Post autor: Sebe*k » 09-02-2018, 23:25

Po planach projektach zrobione przez architekta na adaptacje ma je każdy z nas wiem że nie mają nic mam wszystko jak na dłoni rzut piwnic, parteru, piętra czy strychu to raczej nie moze być takiej możliwosci aby nagle coś mieli bez rzadnych zaznaczeń . Mam też teczkę swoją operat z szacowania nieruchomosci te same plany plus wycena tu działka udział mój 12/2 tak powoli jest co raz bardziej przejrzyście bo szperam w papierach. Co do ubzepieczenia to pewnie racja, chodz jak każdy ma te OC to spokojnie idzie wybrnąc z tego myślę, gmina ma na pewno z samego faktu że są dzieci chodż nigdy nie wiadomo oni też potrafią oszczędzać. Ta ksiązka jest w gminie my nie mamy prawa jej mieć chyba że jakieś kopię nie wiem jak to wygląda prawnie kto ma wgląd ,a kto nie. Gmina była zarzadcą i mają ją widziałem kiedyś gruba teczka że to dotyczy tej nieruchomosci. Nie przeglądałem jej,ani nikt z nas ale jest na 100% dotyczy tej i tej strony przed i po podziale. Nie jest tak prosto to wyjaśnić na żywo by się to ogarnęło w godzinkę myślę ale dziękuje za pomoc i dyskusję.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”