Wybór Zarządu więcej kandydatów niż miejsc

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
hek
.
.
Posty: 19
Rejestracja: 14-01-2012, 18:16

Re: Wybór Zarządu więcej kandydatów niż miejsc

#7 Post autor: hek » 28-11-2017, 16:42

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi. Niestety w przypadku mojej wspolnoty trudno będzie niektórym ludzią takie rzeczy zrozumieć, a co dopiero przekonać ich do swoich racji. Jak potoczy się sprawa wyborów postaram się w tym poście krótko opisać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Re: Wybór Zarządu więcej kandydatów niż miejsc

#8 Post autor: franki » 30-11-2017, 12:01

piotrusb pisze:
28-11-2017, 11:17
Ustawa o własności lokali nie reguluje tych kwestii, dlatego też pozostają one w gestii danej wspólnoty. Można więc np. przyjąć, że uchwała może być jedna i można głosować na wszystkich pięciu kandydatów, a członkami zarządu zostaje tych trzech spośród nich, którzy uzyskają największą liczbę głosów (udziałów).
Tyle że wg mnie głosowanie należałoby skończyć, gdy każdy z 3 kandydatów otrzyma ponad 50% głosów ( a nie w momencie kiedy za uchwałą zagłosuje ponad 50% bo może się okazać, że w takim przypadku żaden z kandydatów nie osiągnął ponad 50% poparcia)

Mieliśmy podobną sytuacje w naszej wspólnocie - było 3 kandydatów i jedno miejsce. Realizowane to było jedną uchwałą
Prawnik stwierdził, że aby uchwała była ważna jeden z kandydatów musi uzyskać ponad 50 % głosów liczonych udziałami. W konsekwencji głosowanie zakończyło się po roku gdy zebranych było ponad 85% głosów ( wtedy dopiero jeden z kandydatów uzyskał wymagana ilość głosów).
Wg mnie powinniście zrobić
- osobne uchwały i wtedy przechodzą ci którzy najszybciej uzyskają ponad 50% głosów (tyle ze należałoby uzmysłowić mieszkańcom aby głosowali za max 3 kandydaturami, choć tego nie można im zabronić).
- zrobić prawybory - do uchwały wpisać tylko te 3 nazwiska które w ustalonym wcześniej czasie uzyskały największą ilość głosów i głosować nad 3 kandydaturami razem.
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”