Pierwsze uchwały

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Pierwsze uchwały

#139 Post autor: Joanna » 06-04-2017, 09:42

Według mnie deweloper nie będzie blokował powołania zarządu czy zmianę zarządcy. Zabezpieczył funkcjonowanie wspólnoty tak, jak uznał za prawidłowe i rozsądne do czasu, aż właściciele coś postanowią. A że popełnił parę błędów to inna sprawa.

Zamiast cofać się w tył należy się zorganizować i przejąć wspólnotę w swoje ręce. Można unieważnić zapis powierzenia zarządu ale wtedy i tak powstanie pytanie, co dalej. Myślę, że to pytanie "co dalej" powinno być głównym celem działań.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pierwsze uchwały

#140 Post autor: irenalo » 06-04-2017, 10:05

Joanna pisze:Myślę, że to pytanie "co dalej" powinno być głównym celem działań.
Zgadzam sie z tym.
Tylko jest inny problem.

Jeśli będą chcieli mieć zarząd właścicielski to czy ktoś zgodzi się, by być w zarządzie?

Jeśli będą chcieli zmienić tylko zarządcę, ktoremu zarząd powierzono na podstawie art.18.1 UoWL, to istotne bedzie pytanie czy wcześniej zmiana zarządu była skuteczna.
Jeśli nie była, to trzeba zawierać notarialną umowę wszystkich właścicieli o zmianie sposobu zarządu z tego zapisanego w ustawie na umowny. Mało możliwe
Jeśli nie była ale mimo to przejdzie, nikt nie będzie protestował i nawet zapis pojawi sie w KW, to za jakis czas ktoś może się dokopać i pójść do sądu z art. 189 kc.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”