Pierwsze uchwały

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8824
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pierwsze uchwały

#109 Post autor: irenalo » 03-04-2017, 16:08

Macie wyodrębniony garaż, więc niech pajac nie ściemnia, że nie ma wspólnoty i leci załawić REGON , NIP i konto dla wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#110 Post autor: wspolwasciciel » 03-04-2017, 18:56

Hala garażowa była wyodrębniona, ale na rzecz dewelopera. Zostaje to co było zgodne wcześniej, tj. z podpisaniem aktu 6 marca.

Wygląda na to, że nie ma żadnych uchwał. Nie jestem również przekonany, co się dzieje z czynszem od podpisania mojego aktu 6 marca, do zarejstrowania wspólnoty, i ew. podpisania przez nią nowych umów przez zarząd. Nie widzę innego rozwiązania, jak przyjęcie umownego rozliczania się z deweloperem. Potencjalnie może przeciągać załatwianie formalności by płacić na jego konto.

Joanna, możesz podać podstawę, że te zaliczki muszą zostać uchwalone w formie uchwały, a nie można się umownie dogadać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Pierwsze uchwały

#111 Post autor: Joanna » 03-04-2017, 19:52

Art.22, pkt.2 i art.22, pkt.3, ust.3 ustawy o własności lokali.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#112 Post autor: wspolwasciciel » 03-04-2017, 20:05

Nie przekonuje mnie to. Tam jest też plan gospodarczy, i wcześniej było stwierdzone, że plan gospodarczy jest na początku nie wymagany.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Joanna
.
.
Posty: 768
Rejestracja: 12-05-2008, 23:39

Odp.: Pierwsze uchwały

#113 Post autor: Joanna » 03-04-2017, 20:55

Wspólnota się musi ogarnąć i nie zawsze wszystko jest poukładane na początku. Między teorią a praktyka jest pewna różnica. A nieruchomość musi być obsługiwana, trzeba zapłacić rachunki. Ustawa nie wymaga żeby do ustalenia zaliczek zrobić plan gospodarczy. A bez uchwały na temat zaliczek możesz nie płacić.

Co innego media - jak ci odetną ogrzewanie to do kogo będziesz miał pretensje?
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 13836.html

Według mnie najlepiej jak się dogadacie i wybierzecie zarząd - jest tylko pytanie, czy potrzebny notariusz.
Walka w pojedynkę z zarzadcą czy deweloperem to droga przez mękę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#114 Post autor: wspolwasciciel » 04-04-2017, 00:27

1. Nie do końca jasne jest też dla mnie czym różnią się media w lokalu mieszkalnym, do mediów w nieruchmości wspólnej. Tam również jest potrzebny np. prąd, tylko pytanie co z podziałem rachunków na mieszkańców, i tu się chyba robi problem.

2. Omijany temat, ale co z okresem od powstania wspólnoty do podpisania umów przez wspólnotę? Wydaje mi się, że powinno to być uregulowane naszą umową, ale chyba nie ma tam zapisu. Chyba możemy założyć taką umowę bez papierowej umowy.

A tutaj fragment:
Strony zgodnie postanawiają, że pożytki i koszty utrzymania oraz inne opłaty dotyczące części nieruchomości wspólnej, w stosunku do których właścicielom lokali przysługuje prawo do wyłącznego korzystania z niej, przypadają i będą ponoszone odpowiednio – wyłącznie przez właścicieli tych lokali. Pozostała całość pożytków i kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnych niesłużących do wyłącznego użytku właścicieli lokali, będą ponoszone i przypadają właścicielom lokali na zasadach określonych w ustawie z 24 czerwca 1994 roku o własności lokali.
Druga część mówi, że każdy właściciel będzie ponosił koszty zgodnie z jego udziałem. Pierwsza odnosi się również do naziemnych miejsc postojowych, przekazanych na wyłączność - narazie opłąty to 0zł. Nie jest to problemem, bo nie narusza ustawy - w przyszłości może zmienimy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”