Pierwsze uchwały

Zwoływanie zebrań, sposoby głosowań, pełnomocnictwa.
Wiadomość
Autor
wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#25 Post autor: wspolwasciciel » 30-03-2017, 18:24

Dlaczego od dnia 23 września 2016 na okres 12 miesiecy ? A nie do 22 wrześnią 2017?
Co to za data 23 wrzęsnia 2016? Moze wtedy powstała wspólnota?
To są błędy notariusza. Koło 23 września 2016 budynek został oddany do użytkowania. Niestety nie protestowałem ku temu zapisowi.

Trochę wstyd mi teraz, że się pod tym podpisałem.
Co to za akt z dnia 06.03.2017 roku, za Rep. A Nr X ? Twój? Czy jakiś inny?
Jakiś inny, pewnie osoby na którą było pierwsze wyodrębnienie. W tym akcie powinno znajdować się powierzenie zarządu, z tego co zostało mi przekazane. Niestety nie zaglądałem do niego.

Pierwszy akt został podpisany 6 marca, mój był tydzień później.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#26 Post autor: wspolwasciciel » 30-03-2017, 18:41

Czytaj Ustawę o własności lokali.;)
Akurat te cytowane zapisy znam :).
Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
To jest zbyt karokołomne by samemu organizować uchwałę, jak mamy narzucony zarząd. Coś kojarzę, że zgoda zarządu jest potrzebna, i głosy może zbierać tylko upoważniona osoba. A co z ustaleniem opłat, i umów, które powinny być zawarte? Do tego trzeba zroganizowania, i odpowiednich wyliczeń. Może możemy wziąć wcześniej przygotowany "plan gospodarczy". Tak czy inaczej raczej się to nie uda.
irenalo pisze:Czytaj ustawę.:)
Art. 25. 1. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy.
1a. Powództwo, o którym mowa w ust. 1, może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lokali albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.
Ponownie wiedziałem o tym zapisie, co streściłem w zdaniu wyżej. Jedynie nie wiedziałem czy nastąpił, np. moment zebrania, jak nie byłem jeszcze właścicielem.
A więc macie zarząd powierzony i spółka X jest zarządcą w sensie ścisłym - art. 18 uwl, a nie administratorem.
Tak. Jest on powierzony spółce dewelopera, jednakże administracją (jeżeli mogę to tak nazwać) na osiedlu zajmuje się znana firma zarządców, o znanej nazwie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Pierwsze uchwały

#27 Post autor: irenalo » 30-03-2017, 19:00

wspolwasciciel pisze:To jest zbyt karokołomne by samemu organizować uchwałę
Nie jest , to jest jedyne rozsądne wyjscie z sytuacji.
Jeśli tych co kupili lokale od dewelopera bedzie już 20 % licząc udziałami, będziecie nawet mogli głosowac jeden właściciel - jeden głos.
wspolwasciciel pisze:Coś kojarzę, że zgoda zarządu jest potrzebna
Żle kojarzysz. Nie macie zarządu . Macie zarządce, któremu powierzyliście zarząd. Ale to nie znaczy, że nie macie prawa podejmować uchwał. Macie prawo.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wspolwasciciel
.
.
Posty: 55
Rejestracja: 30-03-2017, 01:52

Odp.: Pierwsze uchwały

#28 Post autor: wspolwasciciel » 30-03-2017, 19:15

Ok. To już nie będę tego nazywał zarządem, a zarządcą.

Księgowość odpisując na wiadomość, poinformowała mnie, że nie wie jeszcze nic o zebraniu, i do momentu zebrania powinniśmy płacić stawki takie jak dotychczas.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Pierwsze uchwały

#29 Post autor: elmaz » 30-03-2017, 19:17

irenalo pisze: Czytaj ustawę.
Cytuj:
Art. 25. 1. Właściciel lokalu może zaskarżyć uchwałę do sądu z powodu jej niezgodności z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo jeśli narusza ona zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza jego interesy.
1a. Powództwo, o którym mowa w ust. 1, może być wytoczone przeciwko wspólnocie mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli lokali albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów.
To nie takie proste - deweloper mógł zwołać "zebranie" z udziałem siebie i pierwszego kupującego i na nim podjąć uchwały. Wtedy nie miał już obowiązku informowania właścicieli.

Zresztą - jeśli wtedy nie byli jeszcze właścicielami - to zdaje się w ogóle nie miał takiego obowiązku. Jeśli np. uchwały podjęto 7 marca, choćby obiegiem, to (chyba) nie ma obowiązku powiadamiania właścicieli, którzy kupili mieszkania 15 marca.

Inaczej musiałabyś po każdej zmianie właściciela lokalu powiadamiać nowego o wszystkich uchwałach podjętych obiegiem od dnia powstania wspólnoty, z 6-tygodniowym terminem na zaskarżenie. :hahaha:

-----------
Ja bym na piśmie wystąpił do zarządcy o wgląd do wszystkich uchwał podjętych do dzisiaj przez wspólnotę. Jako właściciel masz do tego pełne prawo, nawet jeśli to uchwały z czasów, zanim kupiłeś lokal.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3195
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Pierwsze uchwały

#30 Post autor: elmaz » 30-03-2017, 19:19

wspolwasciciel pisze:Ok. To już nie będę tego nazywał zarządem, a zarządcą.

Księgowość odpisując na wiadomość, poinformowała mnie, że nie wie jeszcze nic o zebraniu, i do momentu zebrania powinniśmy płacić stawki takie jak dotychczas.
Zapytaj grzecznie zarządcę - na piśmie - bo on tutaj jest stroną, a nie księgowa - na jakiej podstawie naliczane są zaliczki w takiej a nie innej wysokości. W szczególności poproś o wgląd do uchwały, z której one wynikają.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zebrania, głosowania i inne procedury”