Fundusz remontowy i fundusz celowy.

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
członek wspólnoty A.
.
.
Posty: 20
Rejestracja: 29-03-2021, 17:52

Re: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#19 Post autor: członek wspólnoty A. » 09-06-2021, 15:10

Witam,
nie znalazłam odpowiedniego tematu, więc zapytam tutaj. Chcemy na najbliższym zebraniu uchwałą utworzyć fundusz prawny, w razie skomplikowanych sytuacji, kiedy będzie potrzebna pomoc prawna bądź konsultacja jakiegoś doradcy.
Pytanie czy to jest zgodne z prawem wspólnot i na jaki artykuł możemy się powołać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#20 Post autor: piotrusb » 09-06-2021, 15:29

Jeżeli chcecie, to możecie utworzyc taki fundusz (podejmując odpowiednią uchwałę). Ustawa o własności lokali nie mówi nic o funduszach celowych, podobnie zresztą jak o funduszu remontowym, więc decyzję w tym zakresie ustawodawca pozostawił samym wspólnotom.

Kwestia czy jest to zasadne i czy rzeczywiście macie takie potrzeby, bo tworzenie funduszu "na wszelki wypadek", bo może za rok, może za 3 lata, a może za 5 pojawi się konieczność zasięgnięcia porady prawnej mnie osobiście wydaje się mało zasadna. Tym bardziej, że ceny tego typu usług mogą się wielokrotnie różnić w zależności od tego czego dotyczy i jak skomplikowane jest konkretne zagadnienie prawne.

W każdym razie nie spotkałem się z tym, żeby jakaś wspólnota tworzyła taki fundusz nie mając na celu rozwiązania konkretnej sprawy.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”