Fundusz remontowy i fundusz celowy.

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
Miro
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 19-10-2016, 20:21

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#13 Post autor: Miro » 20-10-2016, 22:18

Szanowni dyskutanci w tym temacie wszyscy się zgadzają OK a ja co, jestem w tym samym punkcie co byłem.
Może ja uściślę; balkony które robimy – zakładamy nie są to balkony na słupach. Są to balkony przykręcane do ścian budynku. Wycinane otwory w ociepleniu (w styropianie) wiercone otwory w ścianie budynku. W otwory wkładane są śruby zwane kotwami i na te kotwy zakładany jest gotowy już balkon. Pozostaje tylko ponownie uzupełnić wycięty styropian pomalować i posprzątać.
Faktem jest remont różni się od budowy ale to nie zmienia faktu iż ten balkon będzie mój i tylko mój a chcąc go zamontować ingeruje się w budynek Wspólnoty i dokonuje się remontu budynku Wspólnoty co za tym idzie część pieniędzy można przeznaczy z funduszu remontowego.
Wszyscy tj 100% właścicieli chce zapłacić za swój balkon tylko w miesięcznych ratach i z taką opcją wyślij od początku lecz w formie płatności ścieżko się dogadać.
Uzbieraliście sobie troczę pieniążków będzie na balkony. Upłynęło ponad pór roku a ja nadal w uszach słyszę te słowa.
Nadal byśmy płacili zaliczki na fundusz remontowy jak płacimy dotychczas. Dotychczas najmniejsze mieszkanie wniosło w zaokrągleniu 2,4 tys zł największe 3,1 tys zł. Płacąc przez 3 lat proszę sobie obliczyć jaka będzie różnica.
Chodzi mi o to aby przekonać zarządce że tak dalej nie możemy płacić ponieważ po spłaceniu swojego balkonu będę płacił za balkon lokatora który ma mniejsze mieszkanie.
Przekonując muszę mieć niepodważalne twarde dowody na które mogę się powołać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#14 Post autor: irenalo » 20-10-2016, 22:40

Miro pisze:Szanowni dyskutanci w tym temacie wszyscy się zgadzają OK a ja co, jestem w tym samym punkcie co byłem.
Bo nie może do Ciebie dotrzec , że wspólnota nie jest od tego, by dobudowawywać właścicilom lokali balkony - tak samo , jak nie jest od tego, by remontować mieszkania i robić łazienki w tych mieszkaniach, w których dotychczas łazienek nie było ( są jeszcze takie budynki w Polsce, gdzie nie ma łazienek).
Miro pisze:a chcąc go zamontować ingeruje się w budynek Wspólnoty i dokonuje się remontu budynku Wspólnoty co za tym idzie część pieniędzy można przeznaczy z funduszu remontowego.
Nie , nie można.
To, że sie ingeruje w budynek nie oznacza, że to jest remont budynku.
Kiku cwaniaków chce na koszt innych zrobić sobie balkony. Niech robią za swoje , przy zgodzie wspólnoty na ingerencje w NW czyli ścianę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Miro
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 19-10-2016, 20:21

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#15 Post autor: Miro » 20-10-2016, 23:00

Ale tym cwaniakiem jestem ja, który stawia weto.
Który nie chce dokładać do balkonów sąsiadów.
Który przeszkadza zarządcy aby pieniądze w całości przeznaczyć na "balkony".
Ot cała prawda.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Miro
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 19-10-2016, 20:21

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#16 Post autor: Miro » 26-10-2016, 22:05

Miniony poniedziałek zebranie – spotkanie ostateczne dotyczące balkonów – zarządcy ze wspólnotą i był radca prawny zaproszony.
Lista obecności (moje przypuszczenia) przydatna do tworzenia uchwały.
Ustalenia w formie informacji; cześć kosztów związana z budową balkonów z funduszu remontowego.
Płacicie nadal na fundusz remontowy tak jak dotychczas jeśli właściciel mieszkania o największym metrażu i najtańszym balkonie spłaci go wtedy obliczymy ile każdy jeszcze ma dopłacić tylko musi to zrobić przed końcem spłaty kredytu.
Najciekawsze jest to jaka suma ma być dołożona i ile procent z zaliczek będzie odprowadzone na poczet kredytu. Padło pytanie co z odsetkami jak będą obliczone ponieważ balkony są nie jednakowej ceny i zaliczki wpłacane są od metrażu – udziałów. Brak było konkretnej odpowiedzi.
Zaskarżyć coś czego nie było i jeśli owa lista posłuży rzeczywiście do tworzenia uchwały to jak ją zaskarżyć jak tam widnieje moja parafka.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#17 Post autor: piotrusb » 26-10-2016, 22:12

Parafka nie ma znaczenia. Uwl nie zabrania zaskarżenia uchwały właścicielowi, który na nią głosował. Trzeba tylko przed sądem wykazać, że uchwała Jest niezgodna z przepisami prawa lub z umową właścicieli lokali albo narusza zasady prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną lub w inny sposób narusza interesy powoda.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Miro
.
.
Posty: 18
Rejestracja: 19-10-2016, 20:21

Odp.: Fundusz remontowy i fundusz celowy.

#18 Post autor: Miro » 26-10-2016, 22:56

Nie mam zamiaru nikogo obrażać lecz jak ma się w okuł siebie osoby mądre inaczej to jest jak jest. Jeśli tak jak ja proponowałem aby utworzyć i płacić dodatkowo jako zaliczkę na balkony o zróżnicowanej wysokości Posłużyć się przelicznikiem jako za m2 wtedy każdy spłacił by kredyt i jego odsetki nie dość ze w jednakowym czasie to nikt by nie dołożył nawet złotówki sąsiadowi. Płacąc w miesięcznych ratach każdy byłby w stanie spłacić.
Przy takim rozwiązaniu jaki nam zaproponowano – narzucono zakładając dokładamy np. 1 tyś zł to jeden sąsiad po 39 miesiącach jeśli nawet całą kwotę przeznaczy na balkon to i tak będzie musiał jednorazowo dołożyć tylko 1,9 tyś zł. Jeśli będzie dołożone 3 tyś zł to i tak będzie musiał dołożyć 1,5 tyś zł.
Tego nikt nie może zrozumieć każdy stawia za wzór kredyt był brany na ocieplenie został spłacony to i to spłacimy lecz ja ciągle powtarzam balkony to nie dobro wspólnoty.
Może mała podpowiedz jak przekonać nie tylko sąsiadów ale zarządców aby zmienili zdanie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”