Dotacje unijne

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Dotacje unijne

#7 Post autor: cdn » 23-04-2015, 20:21

irenalo pisze:Nie słyszałam , by unia dopłacała do remontów dachów czy wymian instalacji w prywatnych budynkach (pomija
Wspólnota może pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych na remonty części wspólnych (dachy, klatki schodowe itp.), jeśli zostanie ujęta w Lokalnym Programie Rewitalizacji, opracowanym dla gminy lub poszczególnych miejscowości. Formalnym beneficjentem jest gmina, która wyłania wykonawców w drodze przetargu i nadzoruje przebieg robót, a korzystają poszczególne wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, zasoby mieszkaniowe gminy.

Jest dużo papierologii i trwa to dość długo, ale korzyści są wymierne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Dotacje unijne

#8 Post autor: irenalo » 24-04-2015, 10:19

cdn pisze:Wspólnota może pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych na remonty części wspólnych
Nie. Wspólnota może być częścią planu gminy a to nie to samo , co bezpośrednie dofinansowanie .
Wspólnota nie ma wpływu na to czy znajdzie się w Lokalnym Programie Rewitalizacji i czy opracowany plan zdobędzie środki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Dotacje unijne

#9 Post autor: modoc » 24-04-2015, 12:08

Tu wszystko zależy jak wygląda dany plan. Np. Ochota w Warszawie ma plan tylko dla starej części. A wszyscy inni muszą obejść się smakiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Dotacje unijne

#10 Post autor: cdn » 27-04-2015, 20:09

Wspólnota nie ma wpływu na to czy znajdzie się w Lokalnym Programie Rewitalizacji.
Może twoja wspólnota nie miała, ale inne mają.
Nie znasz wszystkich gmin w Polsce i wszystkich LPR-ów, a wypowiadasz się bardzo kategorycznie. Ja natomiast znam przypadek, że wspólnoty i spółdzielnie miały duży wpływ na to, czy znajdą się w planie gminy. Jeśli gminie zależy na pozyskaniu środków na modernizację budynków mieszkalnych na jej terenie, to wręcz zachęca wspólnoty do złożenia wniosków i pomaga w ich opracowaniu. Wystarczyło, żeby wspólnotom się chciało.
Nie słyszałam , by unia dopłacała do remontów dachów czy wymian instalacji w prywatnych budynkach
A ja znam takie dachy we wspólnotach. Własność prywatna nie jest wyłączona z unijnej pomocy. Korzystają z niej nie tylko wspólnoty mieszkaniowe, ale i prywatni przedsiębiorcy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Dotacje unijne

#11 Post autor: irenalo » 28-04-2015, 17:01

cdn pisze:Nie znasz wszystkich gmin w Polsce i wszystkich LPR-ów, a wypowiadasz się bardzo kategorycznie
Ty również. Jednostkowe przypadki , gdzie wspólnoty były lub będą częścią planu gminy nie są regułą obowiązujacą w całej Polsce.
Znam przypadek WM we Wrocławiu , gdzie właścicile lokali zwolnieni są z podatku od nieruchomości ale zdecydowana większość właścicieli lokali z tego podatku zwolniona nie jest . Czy zatem można postawić tezę , że we Wrocławiu nie płaci sie podatku od nieruchomości?
cdn pisze:Ja natomiast znam przypadek, że wspólnoty i spółdzielnie miały duży wpływ na to, czy znajdą się w planie gminy.
Ja natomiast znam takie , co straciły dużo czasu i nie znalazły się w LPR -e. Prysły nadzieje a dziurawy dach został. A skoro unia miał dać (jak obiecywał były admin) , to się nie gromadziło odpowiednich środków na FR.
Ale ok, nasza forumowiczka już wszystko powinna wiedzieć.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gizi
.
.
Posty: 77
Rejestracja: 12-01-2015, 22:48

Odp.: Dotacje unijne

#12 Post autor: Gizi » 03-05-2015, 20:56

Łał, ale się porobiło. Kochani doczytałam się że kiedyś z FU można było wymienić stare szyby windy. Mieszkam na Warszawskiej Starej Ochocie i gdyby coś dla naszych kamienic można było pozyskać to byłoby super dla naszego budżetu. Moja kamienica nie jest budynkiem wpisanym w rejestr zabytków.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundusze celowe”