Dotacje unijne

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Dotacje unijne

#13 Post autor: modoc » 03-05-2015, 21:57

Stara Ochota jest objęta planem rewitalizacji.

http://rewitalizacja.um.warszawa.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Dotacje unijne

#14 Post autor: Prim » 04-05-2015, 01:15

Zdaje się, że była objęta (choć tylko w części) do 2013. Zintegrowany Program Rewitalizacji do 2022 ma nie obejmować Ochoty:
Program obligatoryjnie obejmuje działania w trzech prawobrzeżnych dzielnicach: Pradze Południe (Kamionek), Pradze Północ (Nowa i Stara Praga, Szmulowizna) oraz na Targówku (Targówek Mieszkalny i Fabryczny). Dobrowolnie natomiast przystąpiły do niego cztery inne dzielnice: Bemowo, Mokotów, Ursus i Włochy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gizi
.
.
Posty: 77
Rejestracja: 12-01-2015, 22:48

Odp.: Dotacje unijne

#15 Post autor: Gizi » 08-05-2015, 00:43

No niestety, wygląda na to że rzeczywiście władze Ochoty nie zgłosiły dzielnicy do udziału w funduszach unijnych, wielka szkoda.
Stara Ochota próbuje się dzwigać z bałaganu funduszami własnymi mieszkańców. Widzę jak na mojej ulicy bardzo ładnie remontują się budynku, ale mieszkańcy dbają też o trawniki przydomowe, pomimo iż są to tereny miejskie. Na ostatnim zebraniu władze Ochoty dały na to przyzwolenie, choć jest obawa że póżniej wyciągną ręce po pieniądze za dzierżawę terenu. Obecnie są to symboliczne kwoty, ale jak w kasie pustka to oczywiście trzeba tę pustkę zapełnić. Oby nasze dbanie o otoczenie nie odbiło się nam czkawką.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Dotacje unijne

#16 Post autor: irenalo » 08-05-2015, 03:05

Gizi pisze:ale mieszkańcy dbają też o trawniki przydomowe, pomimo iż są to tereny miejskie
Niekoniecznie wszystkie miejskie. Działka na ktorej posadowiony jest budynek, może być znacznie większa niż obrys budynku.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Dotacje unijne

#17 Post autor: modoc » 08-05-2015, 05:05

Na ochocie niestety wszystko było robione po obrysie. Choć teraz próbują władze zepchnąć utrzymanie zieleni i czystości na koszt wspólnot. Tu jednak yrzeba bardzo uważać. Bo teraz mówią jedno. A za chwilę okaże się, że trzeba bulić po zmianie władzy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gizi
.
.
Posty: 77
Rejestracja: 12-01-2015, 22:48

Odp.: Dotacje unijne

#18 Post autor: Gizi » 10-05-2015, 19:42

Modoc ma racje. Ochota jest wybudowana na dzierżawionych działkach. Tereny zielone na Starej Ochocie przyległe do budynku to najczęściej własność nie wspólnot. Mimo to wspólnoty dbają bardzo często o te tereny, wydatkują pieniądze wspólnotowe i oby nie miały więcej kłopotów z tego tytułu. Wczoraj oglądałam zagradzany teren przynależny do miasta, a przyległy do budynku wspólnoty. Wspólnota ogrodziła, posadziła krzewy, drzewka, zakupiła kosiarkę i postanowiła dbać. Na zebraniu burmistrz Ochoty zapewniał że wspólnota może taką inwestycję bezkarnie poczynić. Ale mnie w głowie ciągle dzwięczy sprawa z nie tak odległego okresu, gdzie władze zażądały opłat - całkiem sporych za użytkowanie terenu. Wg mnie nie było to użytkowanie, ale wykonywanie prac na rzecz miasta kosztem wspólnoty i czasu wolnego wykonawcy. Teraz przed budynkiem chciałabym posadzić dwa drzewa. Pierwszy problem to czy mogę to zrobić za pieniądze wspólnoty, a drugi czy miasto nie wystawi mi rachunku. Bo obietnice, obietnicami a życie życiem. Jak nie masz na papierze to.............A tak chciałoby się upiększać nasze miasto.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundusze celowe”