Problem z FR.

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
kubas1307
.
.
Posty: 10
Rejestracja: 03-01-2014, 13:37

Problem z FR.

#1 Post autor: kubas1307 » 13-10-2014, 17:49

Witam.

W mojej WM składka na FR wynosi 2zł/m2, ale dwóch właścicieli płaci tylko 1zł.
Skierowałem do zarządu pytanie dlaczego tak jest. Dostałem taką odpowiedź, że tych dwóch właścicieli
płaci połowę ponieważ mają własne centralne ogrzewanie.

Czy jest to zgodne z UWL?

Dowiedziałem się jeszcze, że połowa mojej składki na fundusz remontowy idzie na zakup paliwa do centralnego ogrzewania.

Czy zarząd WM może przeznaczyć składki z FR na inny cel bez odpowiedniej uchwały?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Problem z FR.

#2 Post autor: piotrusb » 13-10-2014, 22:37

Nie może. Jest ugruntowana linia orzecznictwa sądowego, zgodnie z którą przeznaczenie kwot z FR na cel inny niż remonty wymaga uchwały.

A na jakiej podstawie ci dwaj właściciele płacą mniej? Wspólnota podejmowała w tej sprawie jakąś uchwałę?

Jeśli mają własne ogrzewanie, to sami ponoszą koszty remontów tego ogrzewania w swoich lokalach, ale to nie zwalnia ich z udziału w kosztach remontów ogrzewania na nieruchomości wspólnej, której są współwłaścicielami.

Czy podejmowaliście jakąś uchwałę o takiej, a nie innej stawce FR, w związku z jakąś koniecznością remontu CO?
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kubas1307
.
.
Posty: 10
Rejestracja: 03-01-2014, 13:37

Odp.: Problem z FR.

#3 Post autor: kubas1307 » 03-02-2015, 21:03

Wspólnota nie podejmowała uchwały o zmianie stawki na FR. Zarząd chyba sam podjął tą decyzję. Jakie kroki mogę podjąć aby tych dwóch właścicieli oddali zaległe pieniądze na FR?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Problem z FR.

#4 Post autor: piotrusb » 04-02-2015, 11:29

W pierwszej kolejności zwróć się pisemnie do zarządu z żądaniem wyjaśnień na jakiej podstawie i od kiedy ci dwaj właściciele płacą mniej.

Jeszcze jedno:
kubas1307 pisze:W mojej WM składka na FR wynosi 2zł/m2
FR, tak jak wszystkie inne skłądowe kosztów zarządu nieruchomoscią wspólną musi być rozliczany od udziału, a nie od m2. Art. 12 ust. 2 zd. 2 uwl:
Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów. W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”