Doposażenie w ciepłą wodę

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Odp: Doposażenie w ciepłą wodę

#19 Post autor: modoc » 05-12-2013, 06:05

xaafuun pisze: Chozi o pozycje w kosztorysie nadzór SPEC/Dalkia? Ja też tego nie rozumiem, ale po zakończonej inwestycji węzeł ma być własnościa wspólnoty, a rurocią od wezła do studzienki i dalej do rurociągu o wysokich parametrach ma być odsprzedany SPEC/Dalki.

Pozdrawiam
Rafał
Nie wierz w to u mnie od 2 lat spec nie odkupuje podobnego węzła.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

xaafuun
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 02-12-2013, 10:35

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#20 Post autor: xaafuun » 05-12-2013, 15:49

Ja bym zarządcę wymieniła, bo jest totalnym ignorantem. Źle się dzieje , że "ma" sąsiednie trzy wspólnoty.
Ma więcej wspólnot w okolicy.
xaafuun pisze:
Z tego co wyczytałem na forum uchwała nr 5 dotycząca kredytu jest nieważna ponieważ nie została napisana wyraźnie kwota kredytu w PLN.
Na forum pisano różne rzeczy i w różnych kontekstach. Nie bazuj na tym, że jest nieważna. Musisz ją skarżyć.
xaafuun pisze:
Jeszcze nie zostałem powiadomimy ani drogę mejlową, ani poprzez wrzut informacji do skrzynki pocztowej.
Nie wierzyłabym Twojemu zarządcy. Jeżeli wie , że jesteś przeciw , może Ciebie świadomie pominąć.
Żeby nie było tak, że się dowiesz, jak zaczną się roboty.
Wiem, że jak jej nie zaskarżę to "przejdzie" dlatego czekam na informacje i treść uchwały od zarządcy. Spotkanie wspólnoty było w zeszły piątek, poczekam do tego piątku i zadzwonię zapytam co się dzieje z uchwałami.
Cena 20tys/lokal wydaje mi się b.wysoką - ja w swoim przypadku chciałbym osiągnąć przedział max 1tys/lokal i sądzę że bez problemu jest do osiągnięcia ale też dlatego że mnie interesuje tylko instalacja a nie sieci. 2 tys/lokal byłoby chyba kwotą graniczną powyżej której nie rozmawiałbym.
Wstawiłem w tym temacie kosztorys, więc widać jaki to koszt - bez % za kredyt.
Niestety blok nie posiada instalacji trójfazowej (tzw. "siły) i montaż bojlera czy też przepływowego ogrzewacza wody nie wchodzi w gre.
Teraz to jest standard już piecyk z zamkniętą komorą spalania. 8) Jest wiele bezpieczniejszy od piecyków starego typu.
xaafuun pisze:
Chodzi o pozycje w kosztorysie nadzór SPEC/Dalkia? Ja też tego nie rozumiem, ale po zakończonej inwestycji węzeł ma być własnością wspólnoty, a rurociąg od węzła do studzienki i dalej do rurociągu o wysokich parametrach ma być odsprzedany SPEC/Dalki.
Nie wierz w to u mnie od 2 lat spec nie odkupuje podobnego węzła.
W zamyśle węzeł pozostaje własnością wspólnoty, a SPEC/Dalkia odkupuje od nas rurociąg 8)

Póki co rozważam co zrobić, by uniemożliwić tą "pseudo inwestycje".
Primo zaskarżyć uchwałę o kredycie ponieważ nie jest wpisana dokładna kwota zaciąganego kredytu.
Secundo zaskarżyć uchwałę remontową i oprzeć się na wyrok sądu z Wrocławia, że fundusz remontowy nie jest przeznaczony na inwestycję http://wspolnota.net.pl/orzecznictwo-sa ... %C5%82awiu oraz na to co było już podniesione w tym wątku, czyli ingerencja w lokal przez wspólnotę.
Pytanie, czy jest jakiś wzór zaskarżenia uchwały? Do jakiego sądu należy ją złożyć?
Czy są przewidziane jakieś opłaty? Jak długo sąd może procedować nad taką sprawą - pytam orientacyjnie bo wiem, że nie ma jednej miary w tym względzie.

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

najtki
.
.
Posty: 354
Rejestracja: 03-03-2012, 15:30

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#21 Post autor: najtki » 06-12-2013, 16:03

xaafuun pisze:Pytanie, czy jest jakiś wzór zaskarżenia uchwały? Do jakiego sądu należy ją złożyć?
Sąd okręgowy koszt 200 zł od uchwały chcesz dwie pozywać do 2x200 zł. Formularza pozwu nie ma jakiegoś konkretnego na necie są przykłady jak to pisać. Czas procedowania zależny od sadu. Ja miałem 3 miesiące od daty pozwu pierwsze spotkanie następne 2 w odstępach co 2 miesiące.
Wpisz żeby wykonanie uchwały było wstrzymane przez sąd podaj powody wstrzymania wtedy będą musieli czekać aż sąd rozstrzygnie.
Zastanów się nad pozwanie jednej tej dotyczącej remontu bo ona jest najważniejsza druga dotycząca kredytu wynika z podjęcia pierwszej. Jednakże ryzyko jest takie że jak przegrasz to nie będziesz mógł już skarżyć drugiej. A przegrać można nawet sprawę oczywista ja jestem tego przykładem. Uwaliła mi pi...a FR od lokalu uznając ze wszystko jest okey oczekiwałem opłat FR od udziału powoływałem się na UOWL . W apelacji wygrałem dopiero 3 miesiącach. Sprawa oczywiście jest na forum możesz przejżeć moje posty jest tez tam mój pozew

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#22 Post autor: jaceko » 06-12-2013, 17:42

Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

xaafuun
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 02-12-2013, 10:35

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#23 Post autor: xaafuun » 09-12-2013, 17:19

Najtki oraz Jaceko dzięki za informacje :haha:

Najtki przeczytalem wczoraj i dziś cały temat o Twej sprawie:http://wspolnota.net.pl/uchwaly/czy-moz ... 96-96.html

Tylko nie mogę obejrzeć wszystkich załączników, bo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jutro mam mieć xero tych 2 uchwał, o kredycie i doposażeniu, wkleję je tutaj,liczę na waszą pomoc jak zastopować tą całą inwestycje.

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#24 Post autor: irenalo » 10-12-2013, 10:16

xaafuun pisze:Tylko nie mogę obejrzeć wszystkich załączników, bo
Może pomoże zalogowanie się na forum :-)

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”