Doposażenie w ciepłą wodę

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#13 Post autor: irenalo » 03-12-2013, 01:19

xaafuun pisze:Dodam tylko, że mieszkanie zakupiłem 2 lata temu, i już wtedy była podjęta uchwala o wykoaniu projektu za 21 tys PLN na doposażenie w cwu.
Cały budynek ma kształt litery C, ale każde ramie to inna wspólnota, ktora ma różną ilość wlaścicieli etc.
Człowieku co robiłeś przez dwa lata? Trzeba było już wtedy zacząć działać.
xaafuun pisze:Wcześniej gdy budynki były ocieplane 3 wspólnoty się dogadały za radą zarządcy, by mieć większą siłę negocjacyjną i lepszą cenę na docieplenie.
Docieplenie dotyczyło części wspólnych , więc to zupełnie inna sprawa. w takich przypadkach decyduje większość .
xaafuun pisze:Teraz do wykonania jest wspólna część rurociągu o wysokich parametrach, z innej ulicy do środka brzuszka litery C, tam studzienka i 3 odejścia do każdej wspolnoty.
Pisałeś , że macie CO miejskie. Po co nowe przyłącze?
xaafuun pisze:Podpisy były zbierane w trybie mieszanym, tzn ci co byli na spotkaniu oddali swoje głosy i popisali się w kolumnie za lub przeciw, a po reszcie mieszkań miała się przejść Pani i dozbierać popisów.
Czy zostałeś powiadomiony pisemnie o treści/wyniku głosowania uchwały?
Jeżeli tak, miałeś 6 tygodni na zaskarżenie uchwały licząc od dnia powiadomienia.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

xaafuun
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 02-12-2013, 10:35

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#14 Post autor: xaafuun » 03-12-2013, 11:46

Człowieku co robiłeś przez dwa lata? Trzeba było już wtedy zacząć działać.
Szczerze miałem remont na głowie, narodziny pierworodnego.
Teraz jest więcej czasu.
Pisałeś , że macie CO miejskie. Po co nowe przyłącze?
Tak jest miejskie, ale ma podobno nieodpowiednie parametry i stąd potrzeba pociągnięcia nitki.
Czy zostałeś powiadomiony pisemnie o treści/wyniku głosowania uchwały? Jeżeli tak, miałeś 6 tygodni na zaskarżenie uchwały licząc od dnia powiadomienia.
Temat jest świeży.
Nie zostałem powiadomiony, ponieważ zebranie było w zeszły piątek, i Pani jeszcze pewnie chodzi i zbiera podpisy od pozostałych lokatorów. Może do tego piątku uda się jej zebrać, min 50% podpisów z udziałami, więc w przyszłym tygodniu będzie informacja.
Tak więc okres 6 tygodni minie w połowie styczna.
Pytanie czy uznajemy jako wiążąca datę zebrania na którym cześć osób się podpisała, czy też datę kiedy Pani zbierająca podpisy odda do zarządcy?

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#15 Post autor: ondrasz » 03-12-2013, 17:01

xaafuun pisze:Tak jest miejskie, ale ma podobno nieodpowiednie parametry i stąd potrzeba pociągnięcia nitki.
Trzeba negocjować z PECem - zdecydowana większość z pocałowaniem w rękę deklaruje budowę przyłączy i wymiennikowni w całości na własny koszt - bo mają w tym interes.

Datą wiążącą nie jest data podjęcia uchwały a data powiadomienia - od daty powiadomienia masz 6 tygodni na jej zaskarżenie.

Swoją drogą ciekawe podejście do tematu :) Tak z ciekawości - wiedząc o planie budowy instalacji cwu, robiąc remont mieszkania - przewidziałeś poprowadzenie tej instalacji czy zaglądnąłeś Ty lub Twój wykonawca do projektu?


Tak swoją drogą - ta uchwała to konkretnie w jakiej sprawie jest? zaciągnięcia kredytu, upoważnienia zarządu WM do złożenia oświadczenia w sprawie dysponowania nieruchomoscią na cele budowlane czy wszystkiego po trochu czy może coś jeszcze?

Co do opłacalności - wszystko zależy od konkretnych warunków w konkretnej nieruchomości - jednym będzie się opłacać a innym nie - cena podgrzania 1m2 może się wachać od powiedzmy 15 do 50zł/m3 (takie ceny też się zdarzają) .

Generalnie to moim zdaniem sprawa nie jest do końca dograna z dostawcą ciepła - dla mnie absurdalnym jest płacenie np. za ich nadzór skoro to ich interes - to raczej oni Wam powinni dołożyć żebyście chcieli wejść w temat a nie na odwrót.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

xaafuun
.
.
Posty: 14
Rejestracja: 02-12-2013, 10:35

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#16 Post autor: xaafuun » 03-12-2013, 22:45

Trzeba negocjować z PECem - zdecydowana większość z pocałowaniem w rękę deklaruje budowę przyłączy i wymiennikowni w całości na własny koszt - bo mają w tym interes.
Zarządca "przerabiał" temat z Dalkią na sąsiednich budynkach/wspólnotach i zawsze to było realizowane w ten sam sposób w jaki opisalem we wcześniejszych postach.
Datą wiążącą nie jest data podjęcia uchwały a data powiadomienia - od daty powiadomienia masz 6 tygodni na jej zaskarżenie.[/quote]

Jeszcze nie zostałem powiadominy ani drogę mejlową, ani poprzez wrzut informacji do skrzynki pocztowej.
Swoją drogą ciekawe podejście do tematu Tak z ciekawości - wiedząc o planie budowy instalacji cwu, robiąc remont mieszkania - przewidziałeś poprowadzenie tej instalacji czy zaglądnąłeś Ty lub Twój wykonawca do projektu?
Remont nie dotyczył łazienki ani kuchni - one po poprzenich właścicielach zostały w bardzo dobrym stanie. Łazienka była robiona od nowa w 2006 bo wtedy była wymiana pionów kanalizacyjnych, a kuchnia w 2007 roku.
Tak swoją drogą - ta uchwała to konkretnie w jakiej sprawie jest? zaciągnięcia kredytu, upoważnienia zarządu WM do złożenia oświadczenia w sprawie dysponowania nieruchomoscią na cele budowlane czy wszystkiego po trochu czy może coś jeszcze?
Na skrzynke pocztową zawiadamiającą o zebraniu dostałem informacje o tym, że mają zostać podjęte następujące uchwały:
- Podjęcie Uchwały nr 4/2013 w sprawie planu remontów na rok 2014.
- Podjęcie Uchwały nr 5/2013 upoważniającej Zarząd do zaciągnięcia kredytu.

Z tego co wyczytałem na forum 8) uchwała nr 5 dotycząca kredytu jest nieważna ponieważ nie została napisana wyraźnie kwota kredytu w PLN. Jest tylko zapis ogólny, że członkowie upoważniają zarząd do zaciągnięcia kredytu na rzecz wspólnoty. Czekam na informacje od zarządcy, w której to będę miał również treści tych uchwał.
Co do opłacalności - wszystko zależy od konkretnych warunków w konkretnej nieruchomości - jednym będzie się opłacać a innym nie - cena podgrzania 1m2 może się wachać od powiedzmy 15 do 50zł/m3 (takie ceny też się zdarzają) .
No cóż po przeliczeniu kosztów kredytu, i zaliczek na FR, to wychozi ca. jakieś 20 tys PLN od jednego lokalu. Jak dla mnie to o wiele za dużo. Gdyby wspólnota posiadała większą ilość własnej gotówki, to możnabyłoby to rozważyć jako "inwestycje". Druga strona medalu to cena za cwu, która nie została nam przedstawiona. Nikt nie wykonał też żadnej kalkulacji, czy po przejściu na cwu 1m3 ciepłej wody stanieje czy zdrożeje. Ja sam policzyłem na piechotę, wg stawek w sąsiednich wspólnotach i cena za cwu z ciepłowni jest o 30% droższa na 1m3, przeciw cenie wody podgrzanej przez "junkers"
Generalnie to moim zdaniem sprawa nie jest do końca dograna z dostawcą ciepła - dla mnie absurdalnym jest płacenie np. za ich nadzór skoro to ich interes - to raczej oni Wam powinni dołożyć żebyście chcieli wejść w temat a nie na odwrót.
Chozi o pozycje w kosztorysie nadzór SPEC/Dalkia? Ja też tego nie rozumiem, ale po zakończonej inwestycji węzeł ma być własnościa wspólnoty, a rurocią od wezła do studzienki i dalej do rurociągu o wysokich parametrach ma być odsprzedany SPEC/Dalki.

Pozdrawiam
Rafał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#17 Post autor: irenalo » 04-12-2013, 13:19

xaafuun pisze:Zarządca "przerabiał" temat z Dalkią na sąsiednich budynkach/wspólnotach i zawsze to było realizowane w ten sam sposób w jaki opisalem we wcześniejszych postach.
Ja bym zarządcę wymieniła, bo jest totalnym ignorantem. Źle się dzieje , że "ma" sąsiednie trzy wspólnoty.
xaafuun pisze:Z tego co wyczytałem na forum uchwała nr 5 dotycząca kredytu jest nieważna ponieważ nie została napisana wyraźnie kwota kredytu w PLN.
Na forum pisano różne rzeczy i w różnych kontekstach. Nie bazuj na tym, że jest nieważna. Musisz ją skarżyć.
xaafuun pisze:Jeszcze nie zostałem powiadominy ani drogę mejlową, ani poprzez wrzut informacji do skrzynki pocztowej.
Nie wierzyłabym Twojemu zarządcy. Jeżeli wie , że jesteś przeciw , może Ciebie świadomie pominąć.
Żeby nie było tak, że się dowiesz, jak zaczną się roboty.
xaafuun pisze:No cóż po przeliczeniu kosztów kredytu, i zaliczek na FR, to wychozi ca. jakieś 20 tys PLN od jednego lokalu. J
No właśnie.
Dojdzie do tego jeszcze koszt wymiany wodomierzy co 5 lat. Rozliczanie różnic wodomierzowych.
Taniej byłoby wymienić na klatce instalację elektryczna , by można było zwiększyć moc w mieszkaniach i ci co chcą mogliby pozakładać bojlery.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Doposażenie w ciepłą wodę

#18 Post autor: ondrasz » 04-12-2013, 16:49

Ja powiem tak - uważam cwu za najlepsze źródło ciepłej wody, idealnie byłoby powiązać je z solarami - ale tutaj kosztu mocno w górę wędrują.
Natomiast w moim odczuciu cena jest b.wysoka , głównie uważam, że całość kosztów związanych z doprowadzeniem wysokich parametrów i budową wymiennikowni powinny być (i zwykle są) po stronie dostawcy ciepła.
Cena 20tys/lokal wydaje mi się b.wysoką - ja w swoim przypadku chciałbym osiągnąć przedział max 1tys/lokal i sądzę że bez problemu jest do osiągnięcia ale też dlatego że mnie interesuje tylko instalacja a nie sieci. 2 tys/lokal byłoby chyba kwotą graniczną powyżej której nie rozmawiałbym.
Nie zgłębiałem jeszcze możliwości uzyskania jakichś dotacji - być może są takie możliwości - tego nie wiem .
Przy kwocie 20tys na lokal mam lepszą propozycję - przeznaczcie te pieniądze na wymianę junkersów na podgrzewacze z zamkniętą komorą spalania. Wyjdzie taniej na 100% - choć też wiąże się z koniecznością ingerencji w mieszkania - trzeba kawałek wszędzie wykuć żeby jakoś skropliny "załatwić". Ale odpadają tematy na które zwraca uwagę irenalo a bezpieczeństwo identyczne jak z cwu

pierwszy z brzegu taki piecyk junkersa ok. 1900zł
http://www.ceneo.pl/1475026#tab=spec

do tego policzyć nawet (z montażem) po 400zł/mb przewodu i gdyby średnio każdy miał ok 10mb to jakieś 4tys.
i pewnie niewiele więcej bo piecyki w hurcie będą sporo tańsze i możliwe że różnica w cenie pokryje koszt projektu. Jeszcze kwestia napraw w mieszkaniu. Instalacji wody nie dotykamy bo mamy istniejącą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”