Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
natka
.
.
Posty: 17
Rejestracja: 19-10-2011, 10:16

Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#1 Post autor: natka » 04-03-2012, 13:55

Witam,
Piszę w następującej sprawie:
Chciałabym wpłacać moją należność na fundusz remontowy na osobne konto (nie na konto wspólne funduszu), czy mam taką możliwość?

Moje należności regulowała bym każdego miesiąc (na to osobne - prywatne konto), a w momencie pojawienia się jakiegoś wydatku zarząd przedstawiłby mi konkretną fakturę i wówczas zapłaciła bym moją należność.

Podjęłam taką decyzje ze względu na liczne nieprawidłowości w działaniu zarządu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3199
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#2 Post autor: elmaz » 04-03-2012, 14:34

Nie wydaje mi się, aby była taka możliwość. Zgodnie z UWL masz obowiązek wpłacać na konto wspólnoty ZALICZKI z góry do dnia 10 każdego miesiąca, a nie - pokrywać koszty po ich poniesieniu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Odp.: Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#3 Post autor: darekj » 04-03-2012, 15:13

Zmieńcie Zarząd...
jak sobie wyobrażasz coś takiego w odniesieniu do wszystkich właścicieli? Zarząd ich szuka i prosi o pieniądze? A co w okresie letnim? Skoro nie macie zaufania do Zarządu trzeba go zmienić. Jeśli z definicji nie masz zaufania do ludzi możesz sama wejść do Zarządu jeśli inni Cię wybiorą.
Jeśli tylko Ty masz takie odczucie w stosunku do Zarządu - cóż takie są niedogodności życia we Wspólnocie a nie we własnym domu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

natka
.
.
Posty: 17
Rejestracja: 19-10-2011, 10:16

Odp.: Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#4 Post autor: natka » 04-03-2012, 20:33

Ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.
Moj pełnomocnik był w zarządzie, za bardzo upominał się o swoje i został "podstępem" odwołany. A zarządu nie da się niestety odwołać - brak wymagającej liczby lokatorów za odwołaniem.

Co do indywidualnych płatności, to owszem zgadzam się, że wówczas byłoby trochę zamieszania, ale przecież jestesmy informowani, że jakiś remont będzie sie odbywał i wówczas moge mieć na uwadze uregulowanie mojej należności.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#5 Post autor: irenalo » 05-03-2012, 08:06

Jeżeli wspólnota uchwaliła zaliczki a Ty nie będziesz wpłacać - zostaniesz potraktowana, jak zalegający właściciel.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

darekj
.
.
Posty: 351
Rejestracja: 07-03-2010, 18:41

Odp.: Fundusz remontowy-płacony indywidualnie

#6 Post autor: darekj » 05-03-2012, 09:30

natka pisze: Moj pełnomocnik był w zarządzie, za bardzo upominał się o swoje i został "podstępem" odwołany. A zarządu nie da się niestety odwołać - brak wymagającej liczby lokatorów za odwołaniem.
Czyli udało się odwołać "Twojego" przedstawiciela, a Zarządu który wg Ciebie pracuje źle się nie uda.
Z tego wynika że jesteś w mniejszości i albo wchodzisz na drogę sądową, albo żyjesz tak jak chce większość.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”