Co można pokryć ?

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
kedzierzawy7
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 15-03-2011, 18:19

Co można pokryć ?

#1 Post autor: kedzierzawy7 » 15-03-2011, 18:42

Witam,

Czy z funduszu remontowego można pokryć usługi takie, jak :

- przegląd gazowy
-budowlany
-kominiarski
-elektryczny



Z góry dziekuję za odpowiedź

Pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Daito
.
.
Posty: 586
Rejestracja: 30-05-2009, 13:46
Lokalizacja: Opole

Odp.: Co można pokryć ?

#2 Post autor: Daito » 15-03-2011, 19:14

kedzierzawy7 pisze:Witam,

Czy z funduszu remontowego można pokryć usługi takie, jak :

- przegląd gazowy
-budowlany
-kominiarski
-elektryczny



Z góry dziekuję za odpowiedź

Pozdrawiam.
A co macie napisane w regulaminie funduszu remontowego? Przeglądy o których piszesz wynikają z eksploatacji nieruchomości i moim zdaniem wydatki z nimi związane powinny być przewidziane w zaliczkach które właściciele płacą żeby pokryć wydatki związane z eksploatacją. Fundusz remontowy z reguły wykorzystuje się na remonty (jak sama nazwa wskazuje) bądź inne wydatki określone w regulaminie. Ponadto np w mojej wspólnocie, żeby go ruszyć potrzebna jest uchwała wspólnoty.
Ostatnio zmieniony 15-03-2011, 19:17 przez Daito, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejL
moderator
moderator
Posty: 2792
Rejestracja: 24-06-2007, 22:11
Lokalizacja: Warszawa - Ochota

Fundusz remontowy

#3 Post autor: andrzejL » 16-03-2011, 00:47

Daito pisze: Ponadto np w mojej wspólnocie, żeby go ruszyć potrzebna jest uchwała wspólnoty
To chyba tylko dobrze świadczy o waszej WM i Zarządzie.
andrzejL

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ondrasz
moderator
moderator
Posty: 1660
Rejestracja: 01-03-2011, 08:53

Odp.: Co można pokryć ?

#4 Post autor: ondrasz » 16-03-2011, 09:20

Jedyną furtką (jeśli oczywiście zależy wam na tym) to jest zlecanie wykonanie np. kontroli instalacji gazowej wraz z usunięciem usterek czy podobnie z instalacją elektryczną. oczywiście usuwanie usterek na częściach wspólnych. Natomiast generalnie wszelkiej maści kontrole związane są z bieżącym utrzymaniem nieruchomości i wynikają z obowiązujących przepisów prawa.
Natomiast jeśli sobie ustalicie że z FR pokrywacie to ja nie widzę większego problemu - nie spotkałem się z obowiązującymi przepisami które by regulowały co może a co nie może być pokrywane z FR. Był czas kiedy ze względów podatkowych (kiedy odliczało się FR od podatku) to było rozporządzenie które określało co można a co nie można zaliczyć do wydatków finansowanych z FR jednak ono już od paru lat nie obowiązuje. Teraz jedynie możnaby się nazwą funduszu sugerować i definicjami remontów. Ale to wszystko sprawy umowne są.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”