Upust w funduszu remontowym

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Upust w funduszu remontowym

#1 Post autor: kira » 05-05-2009, 13:41

Witam,

odbyło się zebranie roczne, zaproszenie dostałam tylko jeden dzień przed samym zebraniem, ale nie o to mi chodzi. Uchwalono tam, że małżeństwo, które jest właścicielem wszystkich piwnic (kiedys to były przynaleźne lokale, ale małżeństwo odebrało piwnice lokatorom i wydzieliło sobie całą piwnicę jako lokal użytkowy). Teraz maja kłopoty to komukolwiek wynająć, ale przez kilka lat wynęli piwnicę firmie fotograficznej (która nam nawiasem mówiąc prawdopodobnie zniszczyła kanalizację), krawcowej i firmie windykacyjnej. Małzenstwo (znaczy się mąż) wspólnie z teściem miało na zebraniu wiekszość głosów i przegłosowali upust za ponad 55 metrów kwadratowych dla siebie. Co gorsze, administrator chce wykonac ową uchwałę pięć lat wstecz, co jest niezgodne z żadnym prawem i dał im "bonifikatę" w wysokości ponad 3000 Złoty.
Jestem w trakcie napisania pozwu i chciałam się upewnić czy upust "z przyczyny obciążenia ich przyziemia wspólnymi instalacjami technicznymi budynku wspólnoty" jest naprawdę nielegalny (nic na ten temat nie znalazłam w UoWL), tylko regułę w w art. 12.2. że „właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej” „w stosunku do ich udziału” we wspólnocie. W art. 12 ust. 3 ustawa o własności lokali nawet przewiduje możliwość uchwały o „zwiększenie obciązenia z tego tytułu właścicieli lokali użytkowych”, ale ustawa w żadnym miejscu nie przewiduje zmniejszenia zaliczek z przyczyny obciążenia lokalu wspólnymi instalacjami technicznymi budynku (tzn. licznikami) i domniemanej „niepełnowartościowości” tegoż lokalu użytkowego..

Dzięki za wszelkie głosy i rady,

Kira
Ostatnio zmieniony 05-05-2009, 13:44 przez kira, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełP
.
.
Posty: 287
Rejestracja: 25-03-2008, 15:20

Odp.: Upust w funduszu remontowym

#2 Post autor: PawełP » 06-05-2009, 10:19

Nie ma takiej opcji aby ów gość płacił mniej. Zresztą sama przytaczasz Par z UWL w tej sprawie. Może tylko ewentualnie płacić więcej w pewnych okolicznościach.
U mnie jest podobnie gość kupił kawalerkę 35m2 z piwnicą przynależną 95m2 i ubzdyrał sobie że za pwinice płacić nie będzie. Jedną sprawę przegrał już w sądzie.
Musicie zaskarżyć Waszą uchwałę do sądu z dwóch powodów:
1. zebranie zwołaane nieprawidłowo
2. nierówne traktowanie wszystkich właścicieli

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Odp.: Upust w funduszu remontowym

#3 Post autor: kira » 06-05-2009, 11:08

Dzięki za głos i wsparcie. A czy można wasz wyrok w tej sprawie gdzieś przeczytać? Czy takie wyroki są ogólnodostępne?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Upust w funduszu remontowym

#4 Post autor: irenalo » 06-05-2009, 17:03

kiro, my nie wydajemy wyroków.:-) Dzielimy się wiedzą na temat funkcjonowania wspólnot. Kto jest Waszym administratorem?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kira
.
.
Posty: 92
Rejestracja: 16-12-2008, 19:28
Lokalizacja: z krakowa

Odp.: Upust w funduszu remontowym

#5 Post autor: kira » 06-05-2009, 17:52

w 2002 w obecnosci notariusza powolano wspolny zarzad wlascicieli a rok pozniej bez obecnosci notariusza i tylko wiekszoscia glosow powolano zarzadce-niewlasciciela ktory w ostatnich trzech latach ukazal sie stronniczym tyranem, z tego powodu wystapilam o zarzadce z przymusu. Nazwisk nie podam, na tym forum chyba nie ma takiego zwyczaju. Poza tym to maly zarzadca, tylko znany niektorym osobom w Krakowie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8825
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Upust w funduszu remontowym

#6 Post autor: irenalo » 06-05-2009, 18:39

I jeżeli ma licencję , to powinien ją stracić. Za elementarny brak wiedzy. :-) Nazwisko nie jest nam potrzebne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”