Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#13 Post autor: jaceko » 21-11-2012, 15:19

Madafaka pisze:Niestety jesteśmy obsługiwani przez bank który nie posiada nowoczesnego systemu zatwierdzania przelewów (B.Pocztowy)
Co masz na myśli?
Mają bankowość internetową. https://www.pocztowy24biznes.pl/web/guest/home
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Prim
.
.
Posty: 736
Rejestracja: 27-03-2011, 08:36
Lokalizacja: Warszawa

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#14 Post autor: Prim » 21-11-2012, 22:17

Madafaka pisze:Wg mojej oceny sytuacji spółka gminna ,czyli nasz admin bez zgody zarządu przelał w/w środki na konto gminy nie pytając się nawet o zgodę.
A jak to możliwe, że Bank dokonał tego przelewu, jeśli na zleceniu przelewu nie było podpisu dwóch członków zarządu?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Madafaka
.
.
Posty: 274
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#15 Post autor: Madafaka » 21-11-2012, 23:54

Prim pisze:A jak to możliwe, że Bank dokonał tego przelewu
W owym czasie zarząd olewał wspólnotę, czym doprowadził do masakry w finansach. Swoją drogą to pytanie dotyczyło kwitu na ową kasę do zwrotu - czy w ogóle był jakiś kwit ? Czy tylko telefon od pani Krysi z gminy do księgowości o dokonanie transferu środków z konta wspólnoty na konto gminy.
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#16 Post autor: irenalo » 22-11-2012, 08:21

Mogło być też tak, że gmina sobie skompensowała. Odjęła od kwot wpłacanych za lokale gminne to co przypadało na Ciebie i zapłaciła tylko różnice. Może być też tak, że to pani Krysia ukradła pieniądze licząc na Twoją nieświadomość. Trzeba to po prostu wyjaśnić.
Poza tym , jeżeli jednym z warunków sprzedaży lokalu komunalnego, był zwrot FR, to gdzie masz dowód na to, ze te kwoty zwróciłeś?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Madafaka
.
.
Posty: 274
Rejestracja: 19-01-2012, 13:42

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#17 Post autor: Madafaka » 22-11-2012, 08:32

Nie posądzam pani Krysi , tylko chodzi mi o porządek w papierach. Tak czy owak to zostałem z pustym kontem FR i jako nowy właściciel musiałem 700,00 zł wpłacić za remont który został jeszcze w danym roku wykonany ( na całe nieszczęście podpisanie umowy o wykonanie remontu dokonano już jak byłem nowym właścicielem).
irenalo pisze: gdzie masz dowód na to, ze te kwoty zwróciłeś?
To nie ja zwracałem, tylko gmina wycofała swój wkład - czyli kasę jaką wpłacała za mnie jak byłem najemcą.
Jeśli ktoś jest silniejszy od ciebie - oszczędź siebie, jeśli słabszy oszczędź jego.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wycofanie środków z Funduszu Remontowego

#18 Post autor: irenalo » 22-11-2012, 08:48

Madafaka pisze:To nie ja zwracałem, tylko gmina wycofała swój wkład - czyli kasę jaką wpłacała za mnie jak byłem najemcą.
No przecież wiem, że gmina.
Tylko na jakiej podstawie? Jakie były warunki sprzedaży lokali komunalnych?
Zajrzyj do aktu notarialnego. Masz coś tam na ten temat wpisane? Jeżeli nie, to sprawdź jakie uchwały Rady Miasta /Gminy przedstawiono do aktu. I trzeba do nich dotrzeć.
Może jest coś w protokole uzgodnień, który podpisywałeś przed wykupem?
To jedna sprawa.
Druga : trzeba zadać pytanie pani Krysi na jakiej podstawie wyprowadziła z konta wspólnoty pieniądze należące do wspólnoty? Czy , jak przyjdę do niej i powiem , że jesteś mi winien 1000 zł, to też mi wypłaci?

I jeszcze jedno: czy w czasie . gdy kupowałeś mieszkanie wspólnota miała własne konto? Nie subkonto gminne ale własne konto?
Nie posądzam pani Krysi
Żebyś się kiedyś nie zdziwił......

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”