Fundusz Remontowy - po co? komu?

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#7 Post autor: HR » 19-04-2006, 09:19

Dokładnie popieram Amigo. Poza tym porządek musi być... nie chcę by środki na długoterminowe cele remontowe były wrzucane do jednego wora ze środkami na bieżącą działaność. Tak jest po prostu wygodniej...

Pozdrawiam
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Cieć Anioł
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 17-05-2006, 19:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#8 Post autor: Cieć Anioł » 18-05-2006, 00:09

amigo pisze:Masz rację, ale ja lubię "widzieć", czyli ew. pożyczymy z FR (subkonto nie jest przeszkodą), z tym, że musimy i tak wiedzieć ile możemy/musimy pożyczyć, bo resztę chciałabym inwestować. (na razie oceniamy, jak to w praktyce u nas wygląda).
Na koncie srodki mogą być w jednym worku. Wystarczy, że księgowa w dokumentach oddzieli FR od reszty. Przecież to jest normą, że "pożyczki" z FR pobiera większość wspólnot.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

brbarbara

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#9 Post autor: brbarbara » 19-05-2006, 21:32

Nie ma żadnych przeciwwskazń aby środki były na jednym rachunku ponieważ księgowo można wszystko rozliczyć i wyodrębnić. Ale jestem za tym aby FR był na odrębnym rachunku ponieważ te pieniądze, czasami duże, czekają na inwestycję wówczas opłaci się je wyodrębnić na wyżej oprocentowanym rachunku czy lokacie. A Zarządca sam nie powinien podejmować decyzji o likwidacji rachunku FR.
Z pozdrowieniami Basia

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Cieć Anioł
.
.
Posty: 45
Rejestracja: 17-05-2006, 19:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#10 Post autor: Cieć Anioł » 19-05-2006, 22:56

brbarbara pisze:Nie ma żadnych przeciwwskazń aby środki były na jednym rachunku ponieważ księgowo można wszystko rozliczyć i wyodrębnić. Ale jestem za tym aby FR był na odrębnym rachunku ponieważ te pieniądze, czasami duże, czekają na inwestycję wówczas opłaci się je wyodrębnić na wyżej oprocentowanym rachunku czy lokacie. A Zarządca sam nie powinien podejmować decyzji o likwidacji rachunku FR.
Z pozdrowieniami Basia
Może i masz rację, że lokata czy wyższy procent to dobre dla FR.
"Mrożenie" dużej gotówki na koncie i liczenie na zyskowne oprocentowanie może być jednak w przyszłości ryzykowne, patrz:

http://podatki.wp.pl/POD,2,b,1,wid,8298 ... caid=11a26

Rząd szuka kasy, a fiskalizm w Polsce jest chory.

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#11 Post autor: irenalo » 06-06-2006, 21:01

I to mnie przeraża. Następny pomysł , jak opodatkowac po raz 6 te same pieniądze.
Rozumiem, że pożytki mogą byc opodatkowane, ale zaliczki na ekspoatacje lub FR?
Co można zrobić, by to tego nie dopuścić? Jakaś wspólna inicjatywa zarządców i włascicieli?
Protest pod sejmem?
Krzysztofie, jeśli jeszcze tu bywasz, może Twoj artykuł w Rzeczpospolitej pomoże?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cogito
.
.
Posty: 336
Rejestracja: 10-12-2005, 22:52
Lokalizacja: Kaszuby

Odp.: Fundusz Remontowy - po co? komu?

#12 Post autor: cogito » 03-08-2006, 19:18

Zabrzmi to groteskowo, ale chyba przyjdzie nam zbierać pieniądze w skarpetkę, albo przykładem meneli - w kapelusz. Później jeden skoczy i rachunki zapłaci. Banki na nas nie zarobią, a i fiskusowi nie będziemy musieli się tłumaczyć. "Ściepki" chyba nie opodatkują.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”