amortyzacja

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
aaadam

Odp.: amortyzacja

#13 Post autor: aaadam » 20-12-2005, 21:12

:)

HR... Ty mi tu z ekonomią nie wyjeżdżaj:)

Ważne jest przeznaczenie środków jakkolwiek by się nazywały

Papier toaletowy jak nazwa wskazuje powinien być używany w toalecie, a czy toaletą można nazwać drzewo w lesie, które z konieczności wytypowałem przymuszony naturalnym odruchem mojego przewodu pokarmowego i dzięki mojej zaradności spakowałem go na wycieczkę w góry do plecaka?

Zapodam Ci cytat Twojego wcześniejszego posta (http://www.wspolnota.net.pl/viewtopic.php?t=84)
Właściciele lokali mogą też utworzyć fundusz remontowy, np. na określony cel (remont dachu, ocieplenie budynku) lub ogólny – na przyszłe wydatki remontowe. Sami ustalają też wysokość miesięcznych wpłat na ten fundusz. Funduszem dysponuje zarząd, który jednak nie ma prawa wydać zgromadzonych pieniędzy na cel inny niż określony przez właścicieli. Jeżeli właściciele lokali chcą korzystać z ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wpłat na fundusz remontowy, to fundusz powinien być wyodrębniony. Najlepiej, żeby stanowił osobną pozycję w ewidencji kosztów lub żeby środki gromadzono na subkoncie w banku. Pieniądze z funduszu nie muszą być wydawane co roku, wolno je zbierać przez kilka lat na określony cel. Właściciele decydują również w uchwale o terminie przeprowadzenia prac w nieruchomości wspólnej. Wiąże ona wszystkich właścicieli mieszkań, czyli i tych, których przegłosowano.
Wytłuściłem w cytacie zdanie, które koliduje z Twoimi poprzednimi argumentami. Fakt, że cytat dotyczy funduszu remontowego nie zmienia zasadniczego podejścia do sprawy. WŁAŚCICIELE we wspólnocie decydują co Zarząd ma robić z ich pieniędzmi! Nie zgadzasz się ze mną, że amortyzacja windy to nie jest to samo co opłata na bieżącą konserwację i utrzymanie w stanie technicznym nie pogorszonym??? To samo tyczy się składników, na które składają się koszty eksploatacji m.in. eksploatacja windy i inne których zmiana przekracza zakres zwykłego zarządu.

Zrobiła nam się ciekawa dyskusja, myślę, że dołączy ktoś jeszcze, kto będzie miał zdanie odmienne do w/w?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: amortyzacja

#14 Post autor: HR » 20-12-2005, 22:18

Adam - :D wiesz co ... już mi się łeb gotuje ... :)

Cytowany przez Ciebie post odnosi się do f.celowego jakim jest FR - zgodnie z tym co pisałem wcześniej wydatkowanie środków z niego określają odrębne przepisy ( pokrótce: wysokość zaliczek, sposób wydatkowania itp - należy do powołujących ten fundusz na mocy ustawy czyli do ogółu właścicieli ) - ponieważ właściciele nie powołują specjalnego funduszu na media ( spełniającego wymogi ustawowe fc ) - nie oni są władni bezpośrednio zmieniać stawki na media ( to należy do zarządu - zresztą przeanalizuj jeszcze raz kwestie rozliczania mediów i zapisy tego dotyczące w UWL....) - choć oczywiście jeśli sie uprą to mogą...bo ogół właścicieli jest ciałem nadrzędnym nad zarządem...więc...

Jak pisałem wcześniej jak jutro znajdę więcej czasu to wyłowię odpowiednie przepisy - bo dzisiaj juz jestem padnięty...

A co do dyskusji ....żeby takich rozmów było więcej . :D

Pozdrawiam wszystkich,
HR

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gość2

Moja wspólnota.

#15 Post autor: Gość2 » 23-12-2005, 10:13

Witam.
Cieszę się, że trafiłem na to forum. Dobrze, że są tu życzliwi ludzie.
Gość 1 jest pewnie z mojej wspólnoty. W sprawozdaniu z pracy zarządu czytam to samo i mam podobne wątpliwości.
Mam też inne pytania, ale w innym temacie.

Pozdrawiam wszystkich.
ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

aaadam

Odp.: amortyzacja

#16 Post autor: aaadam » 23-12-2005, 10:40

Jeśli podoba Ci się to forum to może się zarejestrujesz? Łatwiej będzie dla wszystkich, no i oczywiście bardziej profesjonalnie :)

Również życzę Wesołych Świąt!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

wankro
.
.
Posty: 15
Rejestracja: 04-11-2005, 14:27

Odp.: amortyzacja

#17 Post autor: wankro » 30-12-2005, 23:57

[quote="HR"]

Jak pisałem wcześniej jak jutro znajdę więcej czasu to wyłowię odpowiednie przepisy - bo dzisiaj juz jestem padnięty...

A co do dyskusji ....żeby takich rozmów było więcej . :D

Pozdrawiam wszystkich,
HR[/quote]

------------
Może to jutro będzie w 2006 roku. Poczekamy, ważne żeby było. Dyskusja faktycznie jest ciekawa.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj..... w Nowym Roku

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

HR
.
.
Posty: 324
Rejestracja: 23-09-2005, 17:53
Kontakt:

Odp.: amortyzacja

#18 Post autor: HR » 31-12-2005, 13:22

Obiecuję poprawę ale paradoksalnie jak mam urlop to mam mniej czasu na pisanie na forum :d - do pracy wracam 2go więc.... :D

Pozdrawiam wszystkich i Happy New Year !

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fundusze celowe”