dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

Czyli wszystko o Funduszu Remontowym, Funduszu Ekspolatacyjnym i innych funduszach celowych.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#7 Post autor: piotrusb » 31-05-2026, 12:48

Zawór powinien być przed lokalem na poziomym odcinku odchodzącym od pionu do lokalu. I instalacja cwu jest częścią wspólną do zaworu.

Natomiast demontaż ogrzewaczy jest nierozerwalnie związany z całą inwestycją i z technicznego punktu widzenia dobrze jest jeśli robi to jedna ekipa. Jeśli więc dotyczy to wszystkich lokali i podjęto taką uchwałę i nikt jej nie zaskarżył, to bym się za bardzo nie czepiał.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Drops
.
.
Posty: 69
Rejestracja: 25-04-2025, 16:50

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#8 Post autor: Drops » 04-06-2026, 12:54

Kwota, którą zaproponowano przekazać na fundusz celowy jest niewielka w stosunku do wartości całej inwestycji. Czy jeśli utworzenie funduszu zostanie przegłosowane, to w przyszłym roku będzie musiała być zaproponowana następna uchwała dot. przekazania środków z pożytków na ten fundusz, czy to już będzie "automat"?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#9 Post autor: piotrusb » 04-06-2026, 15:39

To zależy od tekstu tej uchwały - czy dotyczy tylko bieżącego roku, czy także lat następnych. Jeśli to pierwsze, to w kolejnych latach do zasilenia funduszu celowego będą potrzebne następne uchwały.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Drops
.
.
Posty: 69
Rejestracja: 25-04-2025, 16:50

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#10 Post autor: Drops » 05-06-2026, 08:40

W par. 1 jest propozycja utworzenia funduszu celowego i cel. Par. 2 kwotę ... stanowiącą przychody opodatkowane uzyskane w 2025 r. przekazać na fundusz celowy. Czyli co roku muszą przedstawiać osobną uchwałę.
Poczytałam orzeczenia sądu okręgowego we Wrocławiu ( bo ten sąd będzie rozpatrywał sprawę) dot. wspólnot i FR, sąd stoi na stanowisku, że pożytki stanowią własność Wspólnoty. Nadal się zastanawiam czy z tego funduszu można będzie finansować prace w lokalach. Tym bardziej, że podłączenia nie będą dotyczyły 100% lokali.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 6496
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#11 Post autor: piotrusb » 05-06-2026, 09:02

Drops pisze:
05-06-2026, 08:40
Czyli co roku muszą przedstawiać osobną uchwałę.
Tak.
Drops pisze:
05-06-2026, 08:40
Nadal się zastanawiam czy z tego funduszu można będzie finansować prace w lokalach. Tym bardziej, że podłączenia nie będą dotyczyły 100% lokali.
Odpowiedziałem Ci w jednym z poprzednich wpisów.
Drops pisze:
05-06-2026, 08:40

Poczytałam orzeczenia sądu okręgowego we Wrocławiu ( bo ten sąd będzie rozpatrywał sprawę) dot. wspólnot i FR, sąd stoi na stanowisku, że pożytki stanowią własność Wspólnoty.
To nie jest kwestia stanowiska sądu we Wrocławiu, tylko uchwały siedmioosobowego składu Sądu Najwyższego z dnia 21 grudnia 2007 r. (sygn. akt III CZP 65/07), która została wpisana do księgi zasad prawnych, w związku z czym wiąże każdy sąd.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Drops
.
.
Posty: 69
Rejestracja: 25-04-2025, 16:50

Re: dwie uchwały w obrocie dot. tej samej inwestycji

#12 Post autor: Drops » 05-06-2026, 15:32

Może źle się wypowiedziałam, nadal mam wątpliwości czy z funduszu celowego tworzonego z pożytków można finansować prace przyłączeniowe cwu w lokalach mieszkalnych. To nie tylko zawór i demontaż ale przeprowadzenie całej instalacji. Jeśli miałoby zostać podłączonych 100 lokali, jeszcze ok, ale nie wszyscy chcą zmiany instalacji w swoim mieszkaniu i nikt ich do zmiany decyzji nie może zmusić. Więc dlaczego środki Wspólnoty mają być wydane na prace instalacyjne w wyodrębnionych lokalach mieszkalnych.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Fundusze celowe”