Zadymiony korytarz

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zadymiony korytarz

#19 Post autor: irenalo » 14-02-2017, 13:23

PawełK pisze:a Pani Administrator powiedziała że nie potrzebują żadnych pozwoleń bo to jest nakaz kominiarzy
Ta ignorantka nie wie nawet, że kominiarze nie wydają żadnych nakazów. Wydają tylko opinie i zalecenia.
Kominiarz nie wnika w to czy było pozwolenie na budowę czy nie.
Nie wiem co ma w obowiązkach ta ignorantka ale być może wie, że zaniedbała obowiązki i usiłuje ci wmówic, że wszystko jest ok.
Czy jest ubezpiecznie wspólnoty?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zadymiony korytarz

#20 Post autor: irenalo » 14-02-2017, 14:00

Ciekawe czy ksiegowowość , jest tak samo prowadzona, jak sprawy techniczne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zadymiony korytarz

#21 Post autor: irenalo » 14-02-2017, 14:11

http://www.kamienna-gora.pl/co-gdzie-ja ... -budow/1/3
To są wymagania, jakie Twój sąsiad powinien spełnić.

http://www.garwolin-starostwo.pl/index. ... Itemid=504
mała wspólnota mieszkaniowa (do siedmiu lokali) stosuje się zasady wynikające z przepisów Kodeksu cywilnego o współwłasności. Do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności, które przekraczają zakres zwykłego zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. W braku takiej zgody współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaścicieli. Właściwym do wydania orzeczenia jest sąd właściwy dla położenia nieruchomości. Sprawa rozstrzygana jest w postępowaniu nieprocesowym.
W imieniu małej wspólnoty mieszkaniowej oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane złożyć muszą wszyscy współwłaściciele lokali – współwłaściciele nieruchomości wspólnej.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełK
.
.
Posty: 66
Rejestracja: 27-07-2014, 07:11

Odp.: Zadymiony korytarz

#22 Post autor: PawełK » 14-02-2017, 14:15

Byłem w starostwie powiedzieli mi że do nadzoru mam się zgłosić. Ubezpieczenie mamy i Admin powiedziała że będzie składać papiery.

Z tym zaniedbaniem może być bo o zagrożeniu zapłonu wiedziała od grudnia tylko nic z tym nie robiła a sąsiadom pusmo wysłała doipero w połowie stycznia

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zadymiony korytarz

#23 Post autor: irenalo » 14-02-2017, 14:36

PawełK pisze:Ubezpieczenie mamy i Admin powiedziała że będzie składać papiery.
Ubezpieczyciel powinien być zawiadomiony od razu.
Jak przyjdzie likwidator, to poinformuj go, że sąsiad samowolnie podłączył piec i adminka nie reagowała. To adminka powinna zawiadomić od razu nadzór budowlany. Przy takich samowolach nie ma co czekać, to jest zagrożenie życia. Ale ta ....... bierze się za zarżadzanie a nie ma podstawowej wiedzy.
Pewnie żal je było pieniędzy, by zatrudnić kogoś , kto by się zajął sprawami technicznymi.

Poza tym zdobądź pismo, które adminka wysłała. Przyda Ci jako dowód w sądzie. Bo kto wie czy nie trzeba bedzie wystąpic do sądu przeciwko niej albo zawiadomić prokuraturę..

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zadymiony korytarz

#24 Post autor: irenalo » 14-02-2017, 14:59

PawełK pisze:Byłem w starostwie powiedzieli mi że do nadzoru mam się zgłosić.
Oczywiście ale czy potwierdzili, że sąsiad miał mieć pozwolenie na budowę na postawienie pieca?
Zapytałeś czy można u Was postawić piec c.o. na paliwo stałe.? W moim mieście nie można.
Te piece , które były zamontowane wcześniej mogą działać (i mogą byc wymieniane ) ale nowych pozwoleń się nie wydaje.
Tylko gazowe lub elektryczne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”