Zadymiony korytarz

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Zadymiony korytarz

#43 Post autor: irenalo » 03-08-2017, 11:32

"Człowiek który miał wykonać opinię stwierdził że piwnica w której sąsiad ma piec jest zbyt mała (nie ma 30m3) i nie spełnia warunków technicznych."

No to po ptakach. Albo powiększy piwnice popoprzez dołączenie innej piwnicy lub części korytarza albo przeniesie piec , gdzie indziej.


Macie dla niego rozwiązanie? Piwnice są wspólne czy są pomieszczeniami przynależnymi ?

A co do Twojego pieca. To, że był zaznaczony na jakiejś mapce ( ?) nie oznacza , że był legalnie postawiony. Pewnie został wpięty do przewodu po starym piecu kaflowym a ten przewód nie został dostosowany do zmiany pieca. Więc też w każdej chwili mógł się rozszczelnić.

Jeśli nadal pali w piecu , zawiadomcie prokuraturę, bo jest zagrożenie życia.
Opiszcie cała sprawę, pożaru też, napiszcie, że nie da się zalegalizować samowoli , bo pomieszczenie nie spełnia warunków a sąsiad jest uparty i nic do niego nie dociera.

I poszukajcie lepszego administratora.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

PawełK
.
.
Posty: 66
Rejestracja: 27-07-2014, 07:11

Re: Zadymiony korytarz

#44 Post autor: PawełK » 10-08-2017, 15:48

Witam mam jeszcze jedno pytanie w związku z kominem

A więc mam uchwałę, którą podpisali wszyscy właściciele lokali (dotyczy remontu komina i włożenia wkładu ale tylko do kanału do którego jest podpięty mój piec nie jest tam jednak napisane kto pokryje koszta tego remontu), sąsiad ma inną uchwałę podpisaną przez wszystkich poza mną tego samego dnia (remont komina zostanie wykonany na koszt mój i sąsiada) na podstawie mojej uchwały zaniosłem pismo do administratora że żądam zwrotu kosztów remontu po odliczeniu swojego udziału ale Pani administrator powiedziała że nie wypłaci mi pieniędzy ponieważ sąsiad ma inną uchwałę i moja uchwała jest sprzeczna z uchwałą sąsiada przez co jest nie ważna.
Lecz sąsiad nie ma wszystkich podpisów (gdy powiedziałem że nie wyraże zgody na montaż wkładu nie przyszedł do mnie z uchwałą tylko wpisał na niej że odmówiłem podpisu ostatnio zrobił to samo z uchwałą o podłączenie gazu ponieważ pieca węglowego mieć nie może) i wydaje mi się że to jego uchwała nie jest do końca ważna skoro nie miał zgody na instalację wkładu.
Czy mogę jakoś odzyskać te pieniądze i jak się za to zabrać?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”