Palenie na balkonie

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
andrejowski
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 18-02-2016, 16:34

Palenie na balkonie

#1 Post autor: andrejowski » 11-04-2016, 12:01

Cześć, niedawno wprowadziłem się do nowego mieszkanie, mam je na samym dole, więc mój balkon jest najbardziej wysunięty. Od pewnego czasu ktoś natarczywie rzuca mi pety na balkon w ilościach hurtowych. Mam już dosyć przyklejania kartek o tym żeby nie rzucać papierosów na balkony, ale nic nie skutkuje. Mam teraz pytanie, czy jest jakiś przepis na to ? niby gadałem o tym z jednym znajomym prawnikiem, ale nie jestem za bardzo pewniej jak to działa. Może ktoś z was się orientuje.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Palenie na balkonie

#2 Post autor: piotrusb » 11-04-2016, 17:09

Istotne jest ustalenie kto to robi. Bez tego niewiele będziesz mógł zrobić. Jeśli już będziesz wiedział - wezwij pisemnie osobę, która to robi do zaprzestania takich praktyk. Jeśli jest to najemca - powiadom (pisemnie) właściciela lokalu i zażądaj interwencji. Niezależnie od tego możesz poprosić o interwencję Straż Miejską lub Policję, które mogą skierować sprawę do sądu na podstawie kodeksu wykroczeń - art. 75:
§ 1. Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 ze złośliwości lub swawoli, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
Ważne, żeby mieć dowody takiego postępowania sąsiada: zeznania świadków, zdjęcia, itp. Często wystarczy powołać się na ww. przepisy i uświadomić śmiecącemu konsekwencje, żeby ten zaprzestał takiego postępowania.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

modoc
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 11-04-2013, 08:35

Re: Palenie na balkonie

#3 Post autor: modoc » 14-04-2016, 14:26

Zainwestuj w kamerę i nagrywaj wyższe piętra. To pomoże ustalić sprawcę i będziesz miał dowód. Tak sobie poradzilem z osobą wyrzucającą śmieci za okno.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”