nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
glosa
.
.
Posty: 25
Rejestracja: 29-02-2016, 11:35

nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#1 Post autor: glosa » 07-03-2016, 21:07

Witajcie,
wraz z miejscami garażowymi kupiłam węzeł cieplny pracujacy na rzecz całej wspólnoty. W moim odczuci powinnam ze wspólnotą podpisac umowę o użytkowanie węzła cieplnego za odpłatnością i z firmą dostarczającą ciepło o dzierżawę. Czy jakieś inne kroki powinnam podjąć?
Kolejne pytanie - kupiliśmy też pomieszczenie gospodarcze, w którym jest ujście wody i jest to szatnia dla pań sprzątających. Co teraz z tym począć? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za porady.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#2 Post autor: irenalo » 08-03-2016, 11:26

glosa pisze:W moim odczuci powinnam ze wspólnotą podpisac umowę o użytkowanie węzła cieplnego za odpłatnością i z firmą dostarczającą ciepło o dzierżawę.
Zajrzałaś do umowy z ciepłownią? Nie każde urządzenie , które znajduje się w danym lokalu należy do właściciela lokalu. Masz umowę kupna węzła?
glosa pisze:Kolejne pytanie - kupiliśmy też pomieszczenie gospodarcze, w którym jest ujście wody i jest to szatnia dla pań sprzątających. Co teraz z tym począć? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za porady.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Mamy Ci podpowiedzić pomysł na biznes? Czy chodzi Ci o to, by opróżnić pomieszcznia?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

glosa
.
.
Posty: 25
Rejestracja: 29-02-2016, 11:35

Odp.: nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#3 Post autor: glosa » 08-03-2016, 11:32

irenalo pisze:
glosa pisze:W moim odczuci powinnam ze wspólnotą podpisac umowę o użytkowanie węzła cieplnego za odpłatnością i z firmą dostarczającą ciepło o dzierżawę.
Zajrzałaś do umowy z ciepłownią? Nie każde urządzenie , które znajduje się w danym lokalu należy do właściciela lokalu. Masz umowę kupna węzła?
glosa pisze:Kolejne pytanie - kupiliśmy też pomieszczenie gospodarcze, w którym jest ujście wody i jest to szatnia dla pań sprzątających. Co teraz z tym począć? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za porady.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Mamy Ci podpowiedzić pomysł na biznes? Czy chodzi Ci o to, by opróżnić pomieszcznia?
Nie pomysł na biznes tylko na odpowiednie uregulowanie tego wszystkiego. Napisałam że kupiłam pomieszczenie w którym jest węzeł, czyli de facto z węzłem, bo przecież nie da się go przenieść na moje życzenie. Oraz pomieszczenie nielegalnie zagospodarowane przez ekipę sprzątajacą. jest to dość czytelne. Uszczypliwosc nic nie wnosi do tematu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Odp.: nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#4 Post autor: elmaz » 08-03-2016, 11:47

glosa pisze:Nie pomysł na biznes tylko na odpowiednie uregulowanie tego wszystkiego. Napisałam że kupiłam pomieszczenie w którym jest węzeł, czyli de facto z węzłem, bo przecież nie da się go przenieść na moje życzenie.
Co rozumiesz przez "kupiłam z węzłem"? Bo - jak słusznie zauważyła Irenalo, jeśli kupiłaś pomieszczenie w którym jest węzeł, to jeszcze nie znaczy, że stałaś się właścicielką węzła.
glosa pisze:Oraz pomieszczenie nielegalnie zagospodarowane przez ekipę sprzątajacą. jest to dość czytelne
Dla Ciebie zapewne tak - dla innych niekoniecznie. Skąd np. mamy wiedzieć, czy to pomieszczenie jest zagospodarowane nielegalnie, czy może jednak legalnie?

Oczekujesz pomysłów (nie do końca wiadomo na co to mają być pomysły), a nie dostarczasz, pomimo próśb, podstawowych informacji, niezbędnych do udzielenia ewentualniej porady, takich jak npl:
- jak wygląda umowa z ciepłownią
- czy masz jakiś dokument potwierdzający zakup nie tylko lokalu, ale i węzła
- na jakiej zasadzie wspólnota do tej pory użytkowała węzeł w tym pomieszczeniu - jakaś umowa, służebność itp. itd
- analogicznie - na jakiej zasadzie dotąd użytkowano lokal jako pomieszczenie dla sprzątaczek - umowa, służebność, prawo kaduka

- jaki efekt ostatecznie chcesz uzyskać - bo hasło "uregulować" jest zbyt ogólne. Czy np. oczekujesz, że sprzątaczki wyprowadzą się z pomieszczenia, czy też - że wspólnota (albo firma sprzątająca) będzie to pomieszczenie od Ciebie wynajmować .....

Jest wiele pytań, bez znajomości odpowiedzi na nie trudno cokolwiek sensownego powiedzieć.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#5 Post autor: irenalo » 08-03-2016, 11:59

glosa pisze: Napisałam że kupiłam pomieszczenie w którym jest węzeł, czyli de facto z węzłem, bo przecież nie da się go przenieść na moje życzenie.
Popełniasz błąd .
Nie wszystko, co się znajduje w danym lokalu należy do właściciela tegoż lokalu. Jeśli wynajmujesz komuś mieszkanie, to sprzęty najemcy nie należą do Ciebie.
Węzeł mnalezy albo ciepłowni albo jest NW (nieruchomością wspólną) czyli współwłasnością wszystkich właścicieli lokali .
Musisz zdobyć umowę z ciepłownią, wtedy będziemy się zastanawiać.
glosa pisze:Oraz pomieszczenie nielegalnie zagospodarowane przez ekipę sprzątajacą. jest to dość czytelne.
A skąd wiesz, że nielegalnie? Może jest jakaś umową między firma sprzątającą a np. deweleperem? Sprawdziłaś to?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: nabycie węzła cieplnego wraz z garażami we wspólnocie

#6 Post autor: irenalo » 08-03-2016, 12:57

elmaz pisze:Bo - jak słusznie zauważyła Irenalo, jeśli kupiłaś pomieszczenie w którym jest węzeł, to jeszcze nie znaczy, że stałaś się właścicielką węzła.
Mało tego. Może się okazać , że pomieszczenie z węzłem , mimo ,że dojście jest z garażu jest NW .

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”