Ustawa śmieciowa w praktyce

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lokator99
.
.
Posty: 408
Rejestracja: 02-02-2009, 00:51

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#13 Post autor: lokator99 » 18-02-2013, 17:52

A co grozi za nie złożenie takiej deklaracji? Chyba nie to samo co za nie złożenie deklaracji podatkowej? Następna sprawa to jak określić plan gospodarczy dla wspólnoty i zrobić zebranie w rozsądnym terminie jak nie wiadomo do dnia dzisiejszego ile za te odpady będzie trzeba zapłacić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#14 Post autor: szymekgd » 18-02-2013, 18:13

lokator99 pisze:Następna sprawa to jak określić plan gospodarczy dla wspólnoty i zrobić zebranie w rozsądnym terminie jak nie wiadomo do dnia dzisiejszego ile za te odpady będzie trzeba zapłacić?
A dlaczego chcesz to umieścić w planie, nie było i nie powinno być tam tej opłaty.
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

andrzejtym
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 11-02-2013, 19:28

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#15 Post autor: andrzejtym » 20-02-2013, 23:23

szymekgd pisze:
lokator99 pisze:Następna sprawa to jak określić plan gospodarczy dla wspólnoty i zrobić zebranie w rozsądnym terminie jak nie wiadomo do dnia dzisiejszego ile za te odpady będzie trzeba zapłacić?
A dlaczego chcesz to umieścić w planie, nie było i nie powinno być tam tej opłaty.
Przepraszam, ale ja chyba czegoś nie rozumiem. Czy pozycja wywóz nieczystości nie powinna być w planie gospodarczym ? Moja wspólnota jest "młoda" - od 2009r. U mnie koszt wywozu nieczystości pokrywany jest ze składki eksploatacyjnej , nigdy nie słyszałem, aby koszty były rozliczane na poszczególnych właścicieli lokali (udziałami). Na koniec roku saldo składki eksploatacyjnej jest uchwałą przekazywane na fundusz remontowy. Zainteresował mnie teraz temat, bo gmina ustaliła koszty od ilości osób zamieszkałych w danym lokalu. Mam duży lokal, a mieszkam sam. Jak do 30.06.2013 powinien być wywóz nieczystości rozliczany ? Czy firma zajmująca się administracją budynku (zarząd właścicielski) powinna koszty np. energii w częściach wspólnych rozliczać na poszczególnych właścicieli udziałami. Im więcej czytam na tym forum tym coraz więcej ma pytań.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8831
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#16 Post autor: irenalo » 21-02-2013, 05:54

andrzejtym pisze:Im więcej czytam na tym forum tym coraz więcej ma pytań.
To zacznij od najważniejszego - Ustawy o własności lokali - link po prawej na górze.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#17 Post autor: cdn » 21-02-2013, 09:08

andrzejtym pisze:Czy pozycja wywóz nieczystości nie powinna być w planie gospodarczym ?
Powinna.
andrzejtym pisze:U mnie koszt wywozu nieczystości pokrywany jest ze składki eksploatacyjnej
Czyli: udziałami.
andrzejtym pisze:nigdy nie słyszałem, aby koszty były rozliczane na poszczególnych właścicieli lokali (udziałami).
W poprzednim zdaniu napisałeś, że tak jest u Was. Nie mogłeś o tym nie słyszeć.
andrzejtym pisze:gmina ustaliła koszty od ilości osób zamieszkałych w danym lokalu. Mam duży lokal, a mieszkam sam. Jak do 30.06.2013 powinien być wywóz nieczystości rozliczany ?
Najlepiej tak samo, jak dotąd. Metoda przyjęta przez gminę służy do naliczania opłaty, którą ma wnieść wspólnota, gmina nie decyduje o wewnętrznych rozliczeniach we wspólnocie.
andrzejtym pisze:Czy firma zajmująca się administracją budynku (zarząd właścicielski) powinna koszty np. energii w częściach wspólnych rozliczać na poszczególnych właścicieli udziałami.
Wszystkie koszty wspólne powinny być rozliczane według udziałów. Patrz ustawa o własności lokali, art. 12 ust. 2.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

szymekgd
.
.
Posty: 311
Rejestracja: 30-12-2009, 22:19

Odp.: Ustawa śmieciowa w praktyce

#18 Post autor: szymekgd » 21-02-2013, 10:12

cdn pisze:andrzejtym pisze:
Czy pozycja wywóz nieczystości nie powinna być w planie gospodarczym ?

Powinna.
cdn pisze:andrzejtym pisze:
U mnie koszt wywozu nieczystości pokrywany jest ze składki eksploatacyjnej

Czyli: udziałami.
Masz na myśli "indywidualne" śmieci właściciela lokalu czy jakieś wystawki organizowane przez wspólnotę?

Jeżeli firma odbierająca śmieci oblicza ich koszt wg. liczby osób zamieszkujących w lokalu (nie wiem jaka jest umowa) to dlaczego właściciele mają być rozliczani udziałami ? Za indywidualne zużycie wody też mam być rozliczany udziałami?
Michał

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”