Wydzielenie nowego garażu przy sprzedazy mieszkania.

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
kecaj
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 31-01-2009, 22:43

Wydzielenie nowego garażu przy sprzedazy mieszkania.

#1 Post autor: kecaj » 31-01-2009, 23:25

Witam!
Nie wiem, czy piszę na dobrą grupę, ale może ktoś udzieli mi tutaj informacji, a może ktos z szanownych forumowiczów przerabiał ten temat. Otóż mam mieszkanie własnościowe w dwuklatkowym budynku wielorodzinnym (stare budownictwo). Jest tutaj około 14 mieszkań, prawie wszystkie wykupione są na własnosć. Oczywiście mamy własną wspólnotę mieszkaniową. Dwa lata temu postanowiliśmy, że wybudujemy sobie 7 garaży murowanych na terenie należącym do wspólnoty. załatiliśmy wszystkie pozwolenia, projekty itd... efekt jest taki, że garaże już nowiuteńkie stoją. Oczywiście każdy z 7 chętnych, wśród nich i ja budował ten garaż z własnych środków i własnymi siłami. Enion już podłączył prąd... zostały już tylko kosmetyczne sprawy i na wiosnę budowa będzie zakończona. I teraz mam problem, kupuje nowe mieszkanie nieopodal, natomiast to, które mam teraz chciałbym sprzedac (jednak stare budownictwo i na piece). Chciałbym jednak sprzedać bez garażu. Wiadomo, garaż jest teraz integralną częścią mieszkania, czy jest możliwość jego jakoś wydzielenia? Może ktoś miał podobny problem? Nie ukrywam ze szkoda mi tego garażu, bo jednak trochę potu i pieniążków mnie kosztował. A dodatkowo jest duży i solidnie zrobiony . Wiem, że sprzedając mieszkanie wezmę o te 20-25 tys więcej, ale wolałbym jednak dostać mniej, a garaż mieć dalej na własność. Czy warte jest to wogóle zachodu, czy dać sobie spokój i sprzedać wszystko razem?
Pozdrawiam

Kecaj

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”