Domofon we Wsólnocie

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Domofon we Wsólnocie

#7 Post autor: irenalo » 29-12-2022, 13:54

Widzę tu złośliwość z Twojej strony. Jeśli sąd nie odrzuci pozwu (np. upłynął termin zaskarżenia) , to sąd może powołać biegłego, który np. stwierdzi, że Twój aparat jest niekompatybilny z resztą i podłączenie go może mieć zły wpływ na resztę urządzeń.
Przegrywający płaci za biegłego i ewentualnie prawnika strony przeciwnej. 200 zł też przepada.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

0131627
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 31-12-2022, 20:12

Re: Domofon we Wsólnocie

#8 Post autor: 0131627 » 31-12-2022, 20:22

Jaka złośliwość mam w mieszkaniu domofon który powinien być podłączony do bazy ,a monter go złośliwie nie chce podłączyć bo ma taki jak mój i chce wymienić na swój dodatkowo kable poprzecinał to rozumiem ,że też to nie było złośliwe ja kupiłem domofon w zeszłym roku przy remoncie wymieniłem to on mówi, że teraz mam go sobie wyrzucić na śmietnik .Sprawa znalazła się w sądzie dlatego,iż zarządca nie chce ujawnić umowy z wykonawcą oraz kwoty za wykonanie usługi mi a jestem częścią wspólnoty i mam pełne prawo patrzeć na przepływ pieniędzy we Wspólnocie .To też twoim zdaniem jest ok ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Domofon we Wsólnocie

#9 Post autor: irenalo » 01-01-2023, 22:08

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Jeśli wspólnota podjęła uchwałę w sprawie wymiany/remontu domofonów, to możesz zaskarżyć tę uchwałę w określonym w ustawie terminie albo się podporządkować.
Nie wszystkie "słuchawki" nadają się do każdej centrali. Jeśli podjęto uchwałę o wymianie, słuchawek, to również musisz się podporządkować.
Jako właściciel masz prawo do wglądu do każdego dokumentu. Jeśli wspólnota nie chce Ci tego dokumentu pokazać, to możesz wystąpić do sądy REJONOWEGO o wydanie dokumentu lub przy okazji zaskarżenia uchwały wnioskować o okazanie umowy. I Tobie i sądowi.
Wspólnota nie ma obowiązku kopiować, przesyłać, dostarczać dokumentów. Ma tylko umożliwić wgląd.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

0131627
.
.
Posty: 6
Rejestracja: 31-12-2022, 20:12

Re: Domofon we Wsólnocie

#10 Post autor: 0131627 » 02-01-2023, 01:59

Czy tak trudno zrozumieć ,że mam taki sam domofon w mieszkaniu jak inni czyli cyfrowy ta sama marka czy trzeba to wymienić, żeby ktoś poczul się dobrze z tego powodu i zarobił trochę kasy .
Unifon to urządzenie podłączone do instalacji domofonowej, które służy do wyłącznego użytku właściciela lokalu, w którym jest zamontowane. Art. 3 ust. 2 ustawy o własności lokali przesądza natomiast, iż "nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali".

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

KWD
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 02-12-2022, 17:53

Re: Domofon we Wsólnocie

#11 Post autor: KWD » 04-01-2023, 19:43

Oprócz Ustawy o własności lokali (powierzchnie wspólne i zarządzanie nimi) OBOWIĄZUJE RÓWNIEŻ KODEKS CYWILNY! CZYTAJCIE I ŻĄDAJCIE!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

KWD
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 02-12-2022, 17:53

Re: Domofon we Wspólnocie

#12 Post autor: KWD » 08-01-2023, 21:42

"Sądzę, że zaskarżenie uchwały też by nic nie dało, bo interes większości ( w tej sprawie) jest ważniejszy niż interes pojedyńczego właściciela."
Interes wspólnoty/większości nie może krzywdzić żadnego współwłaściciela, ograniczać jego praw. A prawa ma on takie same jak inni współwłaściciele. Pisać jaki z tego wniosek?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”