Wydanie pilota do parkingu podziemnego

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Przemjak1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 14-09-2022, 13:47

Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#1 Post autor: Przemjak1 » 14-09-2022, 14:08

Witam wszysktich.

Witam jestem właścicielem mieszkania, niestety nie posiadam miejsca parkingowego w garażu podziemnym, a chciałbym uzyskać pilota do bramy garażowej. Zgłosiłem się z prośbą o wydanie w/w urządzenia do zarządcy, niestety otrzymałem odmowę otrzymania pilota do parkingu podziemnego, z powodu że nie jestem właścicielem miejsca postojowego w garażu. Oczywiście miejsce postojowe w garażu chciałem kupić, ale na 36 mieszkań jest tylko 16 miejsc w hali garażowej.

Teraz pytanie, czy jako osoba która nie posiada miejsca postojowego w garażu podziemnym zarządca może odmówić mi wydanie pilota?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#2 Post autor: irenalo » 14-09-2022, 16:37

Równie dobrze można prosić o zapasowe klucze do mieszkań sąsiadów. ;-)

Garaż jest prawdopodobnie odrębnym lokalem i współwłasnością tych, którzy korzystają z miejsc. I tylko oni powinni mieć dostęp do garażu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Przemjak1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 14-09-2022, 13:47

Re: Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#3 Post autor: Przemjak1 » 14-09-2022, 17:29

Do sąsiadów nie są mi potrzebne klucze, bo sąsiadki same mi drzwi otwierają haha żart oczywiście.
Ok, rozumiem to co piszesz, ale w takim razie drzwi do garażu od strony poziomu -1 (tzw. piwnicy) też powinny być na klucz i tylko właściciele miejsc parkingowych powinni mieć do nich klucze, a w przypadku mojego bloku tak nie jest. Druga sprawa jest taka że 2 moich sąsiadów nie ma wykupionego miejsca w garażu tak jak ja, ale pilota do hali garażowej posiadają.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Andrzej_K
.
.
Posty: 357
Rejestracja: 06-02-2008, 16:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#4 Post autor: Andrzej_K » 14-09-2022, 17:45

Przemjak1 pisze:
14-09-2022, 14:08
(...) nie posiadam miejsca parkingowego w garażu podziemnym, a chciałbym uzyskać pilota do bramy garażowej. (...)
Przepraszam, że odpowiem pytaniem. Po co Ci pilot skoro nie możesz tam parkować? (nie masz wykupionego miejsca)
Pozdrawiam - Andrzej_K.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Przemjak1
.
.
Posty: 3
Rejestracja: 14-09-2022, 13:47

Re: Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#5 Post autor: Przemjak1 » 14-09-2022, 20:08

Andrzej_K pisze:
14-09-2022, 17:45
Przemjak1 pisze:
14-09-2022, 14:08
(...) nie posiadam miejsca parkingowego w garażu podziemnym, a chciałbym uzyskać pilota do bramy garażowej. (...)
Przepraszam, że odpowiem pytaniem. Po co Ci pilot skoro nie możesz tam parkować? (nie masz wykupionego miejsca)
Dla własnej wygody i niedługo będę robił remont, nowe meble itp a wejście do bloku mam nie od strony wjazdu na posesję tylko od tyłu i jak dostawcy będą dojeżdżać z gratami to busem nie dojadą do wejścia bo trochę ciasno jest i na dodatek jeszcze zakręt, bardzo specyficzny jest ten wjazd.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Wydanie pilota do parkingu podziemnego

#6 Post autor: irenalo » 15-09-2022, 12:06

Być może w hali (lub obok) są też jakieś inne pomieszczenia typu komórki czy rowerownia. To by tłumaczyło, dlaczego inni mają klucze do drzwi.

Dysponent miejsca może to miejsce wynająć lub użyczyć. Skoro wynajmuje, to przekazuje pilota.

Patologie zdarzają się w wielu wspólnotach. I kluczami czy pilotami dysponują ci, co nie powinni.

Nie zmienia to faktu, że jeśli garaż jest odrębnym lokalem, dostęp do niego powinni mieć współwłaściciele i ewentualnie ci, na rzecz których ustanowiono służebność.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”