Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#19 Post autor: elmaz » 20-07-2022, 14:00

"Ja się zetknąłem z takim przypadkiem w sąsiedniej wspólnocie. Oczywiście oznakowanie (organizacja ruchu) musi być prawidłowe i zgłoszone."

No tak - ale to sobie już dawno wyjaśniliśmy :-) Jak jest zgłoszona organizacja ruchu, to jest inna sytuacja.

Mówimy o przypadku, w którym zgłoszenia nie ma, a jest oznakowanie postawione przez właściciela/zarządcę drogi prywatnej.
Nie spotkałem się z sytuację, żeby WTEDY policja/straż podjęły interwencję, jeśli nie ma naruszenia bezpieczeństwa lub jakichś innych ogólnych przepisów (np. olej nie cieknie z auta ni nie zasyfia okolicy). MOŻE by podjęli interwencję, gdyby ktoś tak stanął, że zablokował wyjazd komuś innemu - ale na prywatnym terenie i tego nie jestem pewien.

Ale samo zaparkowanie, na prywatnym NIE ZGŁOSZONYM terenie, bez naruszenia innych przepisów poza arbitralnym zakazaniem parkowania przez zarząd na 99,9999% nie spowoduje jakiejkolwiek interwencji. A nawet jakby - to zawsze, skoro to jest teren prywatny, mogę powiedzieć, że jako współwłaściciele terenu jestem w sporze z innymi współwłaścicielami o prawo do parkowania, a od rozstrzygania takich sporów jest sąd, a nie policja. Nie ma podstaw wtedy do ukarania mandatem czy odholowania pojazdu.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#20 Post autor: piotrusb » 20-07-2022, 15:41

Pełna zgoda.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#21 Post autor: MMX13 » 22-07-2022, 15:08

piotrusb pisze:
20-07-2022, 13:12
Tym niemniej, tak jak obaj pisaliśmy, organizacja ruchu i oznakowanie musi być zaprojektowana właściwie (najlepiej przez uprawnionego inżyniera ruchu) i zgłoszona na policję i straż miejską. Jeżeli w komentowanym przypadku nie ma, jak sądzę, takiej sytuacji, to nasze uwagi nie będą miały tu zastosowania.
Nie ma takiej sytuacji, zarząd zastąpił w/w służby+inżyniera ruchu i teraz mam pewność, ze popełnił samowolkę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#22 Post autor: MMX13 » 22-07-2022, 15:15

elmaz pisze:
20-07-2022, 14:00
MOŻE by podjęli interwencję, gdyby ktoś tak stanął, że zablokował wyjazd komuś innemu - ale na prywatnym terenie i tego nie jestem pewien.
No i tu właśnie rodzi się problem, miejsca postojowe zostały wyznaczone jeden za drugim wzdłuż dłuższej osi pojazdów, teraz jest taka sytuacja, że 1-sze stanowisko stoi puste, bo nikt nie chce parkować, aby kolejny za nim pojazd nie blokował wyjazdu. Powstała sytuacja trochę przypomina mi tą z naszej sceny politycznej, brak kompetencji/praktyki czy doświadczenia życiowego.
Powoli wychodzi cel takiego rozwiązania, na poprzednich miejscach parkingowych staną donice z kwiatami ...

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

elmaz
.
.
Posty: 3192
Rejestracja: 21-10-2008, 22:25

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#23 Post autor: elmaz » 22-07-2022, 16:32

Skoro - jak pisałeś - macie większość, to może nie warto się cackać i kombinować.
Po prostu - odwolajcie uchwałą zarząd, powolajcie nowy i niech działa tak, aby było OK.
Przy odwoływaniu zarzadu nie ma potrzeby podawania przyczyny - po prostu własciciele mają taki kaprys i wolno im to zrobić w każdej chwili.

Postawą jest Ustawa o własności lokali:

Art. 20. 2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni
w czynnościach lub odwołani.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

MMX13
.
.
Posty: 229
Rejestracja: 18-02-2013, 08:51

Re: Miejsca parkingowe- uchwała, zarząd zwykły?

#24 Post autor: MMX13 » 22-07-2022, 16:44

elmaz pisze:
22-07-2022, 16:32
Skoro - jak pisałeś - macie większość, to może nie warto się cackać i kombinować.
Po prostu - odwolajcie uchwałą zarząd, powolajcie nowy i niech działa tak, aby było OK.
Chyba podałem, że większość nie wiedziała o tej samowolce natomiast okazuje się, że raczej nie będzie większości, aby zrobić formalnie porządek.
W tej wspólnocie akurat pokutuje niestety zaszłość, płacę, mam ciepło, posprzątane klatki schodowe i co mi więcej potrzeba. Byłem inicjatorem odwołania poprzedniego administratora, który z konta wspólnoty robił sobie prywatne zakupy, niejako teraz jestem postrzegany jak intruz, który znowu chce coś zmieniać. Kilka dni temu członkowie wspólnoty mieli jeszcze inne zdanie, stanowisko: samowola, nic o nas bez nas ... tyle i aż tyle.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”