Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Aleksanderr
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 01-12-2021, 10:02

Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#1 Post autor: Aleksanderr » 01-12-2021, 10:09

Dzień dobry,

mam pytanie dot. możliwości założenia blokady na naziemnym miejscu parkingowym.

Stan faktyczny wygląda następująco:

jestem właścicielem mieszkania i w akcie notarialnym mam wpisane, że mam wyłączne prawo do korzystania z danego miejsca parkingowego (oczywiście w Dziale III KW tego mieszkania jest również taka wzmianka). Niestety, mieszkanie to przez dłuższy czas stoi puste, przez co wielokrotnie miejsce było zajmowane przez innych mieszkańców bloku. Dlatego chciałem postawić blokadę parkingową, aby nikt bez zgody nie parkował na tym miejscu (traf tak chciał, że zazwyczaj jak przyjeżdżałem do tego mieszkania, miejsce parkingowe było zajęte, nie zawsze oczywiście, ale bardzo często). Wobec powyższego, czy mogę bez zgody zamontować blokadę parkingową?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :>

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#2 Post autor: piotrusb » 01-12-2021, 21:57

Skoro jesteś użytkownikiem tego miejsca na wyłączność, to moim zdaniem możesz to zrobić.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

rafaln
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 22-11-2021, 13:50

Re: Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#3 Post autor: rafaln » 08-12-2021, 15:05

A inni mają?
Jak nikt inny nie ma to ja bym zapytał w zarządzie wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Aleksanderr
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 01-12-2021, 10:02

Re: Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#4 Post autor: Aleksanderr » 10-12-2021, 08:05

rafaln pisze:
08-12-2021, 15:05
A inni mają?
Jak nikt inny nie ma to ja bym zapytał w zarządzie wspólnoty.
Właśnie nie mają, tyle że oni tam mieszkają na stałe, a ja narazie nie. Wolałem uniknąć pytania zarządu ponieważ wiem, że i tak się nie zgodzą.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Freddie Mercury
.
.
Posty: 9
Rejestracja: 30-10-2021, 19:16

Re: Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#5 Post autor: Freddie Mercury » 12-06-2022, 09:59

Może wpierw wyrysowac kontury i wpisać nr rejestracji , wpisać miejsce prywatne

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Siemowit
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 20-07-2022, 12:16

Re: Założenie blokady parkingowej na miejscu parkingowym

#6 Post autor: Siemowit » 02-11-2022, 19:00

"jestem właścicielem mieszkania i w akcie notarialnym mam wpisane, że mam wyłączne prawo do korzystania z danego miejsca parkingowego (oczywiście w Dziale III KW tego mieszkania jest również taka wzmianka)." PYTANIE ZBĘDNE! Ma Pan akt notarialny WŁASNOŚCI tego =mioejsca parkingowego i WARA INNYM OD NIEGO! WŁASNOŚĆ RZECZ ŚWIĘTA! Dobrze byłoby, aby zablokował Pan to miejsce tak, aby żaden cwaniaczek nie wjechał na nie z boku!
Przy okazji informuję, że na WSPÓLNYM PARKINGU wspólnoty na którego utrzymanie ja również wnoszę opłaty, członek zarządu zakołkował jedno z miejsc parkingowych i na zebraniu, na publicznie zadane pytanie jakim prawem bez uchwały właścicieli wspólnoty zmienił przeznaczenie części powierzchni wspólnej, odpowiedział także publicznie, bo chciał i jak zechce, to przywiezie na to miejsce głaz taki, że nikt go nie ruszy! I co Państwo na to? Na najbliższym zebraniu złożyłem wniosek o odwołanie całego zarządu, pozostali 3 członkowie zarządu nie zmusili tego chama do przestrzegania prawa. I co dalej ? NIC! Proponowana uchwała o odwołaniu zarządu została odrzucona!

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”