Trzepak.

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Sikorek
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 11-10-2021, 07:48

Trzepak.

#1 Post autor: Sikorek » 11-10-2021, 08:00

Mam.pytanie.xhcialem przenieść trzepak który stoi mi przy wjeździe do garazu.falem wniosek zrobil uchwałę która przegrałem.czy jest szansa na przeniesienie bo został mi tylko sąd gdyż wg kc paragraf 25 wspólnota nie qziela mojego interesu

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Trzepak.

#2 Post autor: piotrusb » 11-10-2021, 10:40

Jeśli uchwała nie została przyjęta, to nie istnieje w obiegu prawnym i nie ma możliwości jej zaskarżenia. Zaskarżyć można tylko uchwałę istniejącą.
Niektóre składy orzekające sądów dopuszczały zaskarżenie tzw. uchwał negatywnych - jeśli wspólnota podjęła uchwałę o odmowie podjęcia uchwały o określonej treści lub podjęła uchwałę o treści przeciwstawnej do treści pierwotnie poddanej pod głosowanie. Nie jest to jednak pogląd powszechnie przyjmowany.

Nie ma innego rozwiązania we wspólnocie, gdzie decyduje większość właścicieli, niż przekonanie sasiadów do swoich racji.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Sikorek
.
.
Posty: 2
Rejestracja: 11-10-2021, 07:48

Re: Trzepak.

#3 Post autor: Sikorek » 11-10-2021, 12:12

piotrusb pisze:
11-10-2021, 10:40
Jeśli uchwała nie została przyjęta, to nie istnieje w obiegu prawnym i nie ma możliwości jej zaskarżenia. Zaskarżyć można tylko uchwałę istniejącą.
Niektóre składy orzekające sądów dopuszczały zaskarżenie tzw. uchwał negatywnych - jeśli wspólnota podjęła uchwałę o odmowie podjęcia uchwały o określonej treści lub podjęła uchwałę o treści przeciwstawnej do treści pierwotnie poddanej pod głosowanie. Nie jest to jednak pogląd powszechnie przyjmowany.

Nie ma innego rozwiązania we wspólnocie, gdzie decyduje większość właścicieli, niż przekonanie sasiadów do swoich racji.
Tylko problem w tym że my jako sąsiedzi robiliśmy żeby wtej wspolnocie pomóc.jwdna osoba która jest w zarządzie nagadała bzdur i podpisali uchwałę n nie.wiem że kodeks cywilny dake mozliwosc

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Trzepak.

#4 Post autor: irenalo » 11-10-2021, 12:55

Zawiadom nadzór budowlany, jeśli trzepak blokuje Ci wjazd do garażu.
I oczywiście jeśli garaż nie jest samowolą budowlaną.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”