Wezwanie do usunięcia wad i usterek

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#25 Post autor: piotrusb » 27-12-2021, 12:18

Pozostaje uchwała o odwołaniu zarządu lub pozew do sądu o nakaz udostępnienia dokumentacji.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ann@
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 21-09-2021, 10:45

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#26 Post autor: Ann@ » 27-12-2021, 13:07

Zaciekawiło mnie to co napisałeś, odnośnie wyrzucenia wezwania do kosza przez dewelopera, nasze wezwania również podpisuje Pani ... - Zarządca nieruchomości, Nadawcą jest jest firma a wezwania zaczynają się od słów "W imieniu wspólnoty mieszkaniowej ..."

Czy w takim układzie taki z niej zarządca ...

Myślę, że sprawa wcześniej czy później trafi do sądu, wtedy brak odpowiedzi na nasze pisma będzie jakoś odebrany na naszą korzyść?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#27 Post autor: piotrusb » 27-12-2021, 15:10

Administrator mógł zostać upoważniony przez zarząd do dochodzenia wierzytelności wspólnoty. To częsta praktyka, nawet w umowach o administrowanie standardowo zapisuje się taki obowiązek administratora. Więc to nie to samo.
Ann@ pisze:
27-12-2021, 13:07
Myślę, że sprawa wcześniej czy później trafi do sądu, wtedy brak odpowiedzi na nasze pisma będzie jakoś odebrany na naszą korzyść?
Jeśli masz na myśli proces przeciwko administratorowi o udostępnienie dokumentów, to tak. Jeśli jednak chodzi Ci o proces przeciwko deweloperowi, to nie będzie to miało większego znaczenia. Najważnejsze jest nie dopuszczenie do przedawnienia roszczeń.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Ann@
.
.
Posty: 29
Rejestracja: 21-09-2021, 10:45

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#28 Post autor: Ann@ » 27-12-2021, 16:53

Ja myślę że to będzie sprawa przeciwko wspólnocie.
Ja to widzę tak:
Roszczenie wobec dewelopera się przedawni bo zarząd z jakiegoś powodu nie chce angażować (rezygnacja z przeglądu gwarancyjnego itp.) - podejrzewam jakiś układ
Od początku tłumaczymy że jeśli teraz w ramach rękojmi nie zrobi tego deweloper to później kosztami naprawy będzie obciążona cała wspólnota (nikt nas nie słucha bo wszyscy myślą że to nasza wina)
Zarząd zleci ekspertyzę naszego tarasu i na tej podstawie będzie nas chciał obciążyć.

Jedyne co nam pozostaje to kontrekspertyza - mamy opinie ustne dwóch inspektorów z okręgowych izb inżynierów budownictwa. Kwestia przelania tego na papier i odpłatności (teraz to była przysługa). W przeciwnym razie nie ubierałabym się przy swoich racjach.

Widzisz jakieś inne opcje?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5978
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#29 Post autor: piotrusb » 27-12-2021, 18:19

Raczej nie. Musisz tylko brać pod uwagę, że taki proces może potrwać wiele lat j będzie kosztowny. Ekspertyzy stron nie będą miały przed sądem rozstrzygającego znaczenia, a sąd powoła biegłego.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Wezwanie do usunięcia wad i usterek

#30 Post autor: irenalo » 28-12-2021, 09:15

Jeśli nie ma cesji na rzecz wspólnoty a nie upłynął okres rękojmi, to do dewelopera występuje właściciel lokalu.
Orzecznictwo w sprawie balkonów nie może być spójne, bo są różne konstrukcje balkonów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”