Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
Gala27
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 16-05-2021, 15:52

Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#1 Post autor: Gala27 » 16-05-2021, 16:47

Szukam osób , które jak ja płacą zaliczki na fundusz remontowy i koszty zarządu wg udziału w nieruchomości wspólnej zapisanego w akcie notarialnym , a na własny koszt remontują pomieszczenia przynależne tj. komórki, jako odrębną własność. Natomiast wpłacone przeze mnie kwoty od metrażu komórek są przekazywane na remont pomieszczeń wspólnych w budynku mieszkalnym,a nie komórek w budynku gospodarczym . Chcę zaskarżyć ustawę o własności lokali do sądu za niezgodność Konstytucją RP. Jak zarządca może pobierać zaliczki od metrażu komórek, nie zajmując się nimi, bo cały ciężar ich utrzymania spada na właściciela. Zarządca się cieszy ,bo ma pieniądze za darmo nic nie robiąc, a pozostali właściciele , którzy nie maja komórek również, bo wpadają dodatkowe kwoty na fundusz remontowy, a my jesteśmy pokrzywdzeni dwukrotnie.Tak nie może być, możemy to zrobić wspólnie i złożyć pozew zbiorowy, będzie taniej i większa siła przebicia się. Wiem,że takich przypadków jest dużo, bo byłam u kilku prawników. Proszę odezwijcie się, dziękuję.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#2 Post autor: irenalo » 17-05-2021, 00:54

Skoro komórki są pomieszczeniami przynależnymi, to są czyjąś własnoscią, WM zajmuje się tylko remontem części wspólnych.
Mieszkanie też ma wspólnota remontować?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gala27
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 16-05-2021, 15:52

Re: Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#3 Post autor: Gala27 » 17-05-2021, 08:09

Witam irenalo! WM zajmuje się remontem części wspólnych, a komórki nie są częścią wspólną, dlatego mam remontować sobie sama na zewnątrz i wewnątrz, ale dlaczego dodatkowo jeszcze mam od ich metrażu płacić na fundusz remontowy i koszty zarządu nieruchomością wspólną, kiedy zarządca nimi nie zarządza.Te pieniądze mogłabym spożytkować na remont komórek ,zamiast płacić komuś za nic.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#4 Post autor: irenalo » 17-05-2021, 08:40

Jeśli to osobny budynek to na zewnątrz (ale tylko na zewnątrz ) powinna remontować wspólnota. Ale to sprawa między Tobą a wspólnotą. I od tego są sądy a nie Trybunał Konstytucyjny.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gala27
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 16-05-2021, 15:52

Re: Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#5 Post autor: Gala27 » 17-05-2021, 08:40

Zgodnie z art. 12 ust.2 ustawą o własności lokali płacimy zaliczki na fundusz remontowy i koszty zarządu od udziału w częściach wspólnych wraz z pomieszczeniami przynależnymi wg aktu notarialnego. To nie oznacza ,że zawsze przysługuje nam remont i obsługa zarządcy, są takie przypadki, że komórki położone na zewnątrz w budynku gospodarczym na tej samej działce służą wyłącznie do użytku właściciela i nie mają części wspólnych. Zatem remont takich komórek nie może odbywać się
ze środków wspólnoty i z tym się zgadzam.Tylko dlaczego od metrażu tych komórek należy płacić zaliczki na fundusz remontowy i koszty zarządu ? Może płacicie i nie zwróciliście uwagi , że jesteście stroną pokrzywdzoną ?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Gala27
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 16-05-2021, 15:52

Re: Zaliczki na funusz remontowy i koszty zarządu_ spór

#6 Post autor: Gala27 » 17-05-2021, 08:52

To nie jest sprawa pomiędzy mną, a wspólnotą i uzgodnienia miedzy nami nic tu nie zmienią. Na dzień dzisiejszy ,takie jest prawo i zarządca postępuje prawidłowo, odmawiając mi remontu. Należy zmienić zapis w ustawie o własności lokali, ponieważ ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji.Zasada równości wobec prawa jest zagwarantowana w Konstytucji RP.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”