Rampa - bez zgody

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Rampa - bez zgody

#19 Post autor: irenalo » 13-09-2018, 20:26

"mamy orzeczenie PINB-u że jest nielegalna.'
I PINB nie nakazał rozbiórki?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

jarojk
.
.
Posty: 186
Rejestracja: 15-03-2006, 22:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rampa - bez zgody

#20 Post autor: jarojk » 30-10-2018, 11:03

Dopiero teraz przysłał PINB pismo o treści (datowane na 17.10.2018 - a otrzymaliśmy 26.10.2018)

"PIN (...)zwraca się do właściciela i użytkowników wieczystych o zajęcie, w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma, stanowiska strony w sprawie wyrażenia zgody na legalizację przez organ nadzoru budowlanego podjazdu i schodów (...) w przypadku stwierdzenia w toku postępowania możliwości dostosowania do stanu zgodnego z przepisami. PINB wyjaśnia że mogą zostać zalegalizowane roboty budowlane wykonane z naruszeniem prawa własności innych podmiotów niż inwestor w przypadku późniejszego wyrażenia zgody przez właściciela i wszystkich użytkowników wieczystych działki. Jednocześnie zgodnie z art 10, art 73 oraz art 75 kpa PINB informuje, iż przed podjęciem decyzji w tej sprawie strony mogą zapoznać się z aktami, składać wnioski i zastrzeżenia, przedkładać dowody oraz wypowiadać się co do zebranych w sprawie dowodów, materiałów oraz zgłoszonych żądań w terminie 14 dni od doręczenia niniejszego zawiadomienia. "

I teraz - co ja mam napisać, pismo wg mnie jest nielogiczne składniowo i w ogóle...
1. Czy po prostu informację "Chcę uczestniczyć jako strona"
2. Czy po prostu napisać - "Nie wyrażam zgody na legalizację"

???
jarek

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Rampa - bez zgody

#21 Post autor: piotrusb » 30-10-2018, 11:26

Jeżeli jako właściciel lokalu jesteś współużytkownikiem wieczystym gruntu, to jako strona możesz, zgodnie z pismem, zająć stanowisko, a więc np. nie wyrazić zgody na legalizację.

Stroną jesteś z mocy prawa, więc nie musisz pisać, że chcesz uczestniczyć. Masz (możesz) wyrazić swoje stanowisko w sprawie.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Rampa - bez zgody

#22 Post autor: irenalo » 30-10-2018, 19:46

W użytkowaniu wieczystym?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”