Platforma parkingowa - demontaż

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
norton1
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-12-2017, 01:26

Platforma parkingowa - demontaż

#1 Post autor: norton1 » 28-02-2018, 14:02

Witam,

chciałbym się zapytać czy ktoś z Państwa przerabiał już temat możliwości demontażu platformy parkingowej na wykupionym miejscu parkingowym w hali garażowej.

Mam taką sytuację że mam możliwość zakupu miejsca parkingowego lepiej umiejscowionego w hali garażowej, ale w planach jest tam przewidziana instalacja platformy parkingowej zależnej. Ponieważ na owej platformie miał bym problem z parkowaniem auta z boxem dachowym, to rozważam możliwość demontażu całego urządzenia platformy ale zastanawiam się jak wygląda taka możliwość od strony prawnej oraz od strony praktycznej ?

Czy ktoś pozytywnie przeszedł już przez taki proces i może się pochwalić jak wyglądają ewentualne kroki jakie należy wykonać aby móc zrealizować taki demontaż ?

Pozdrawiam
Marcin

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Platforma parkingowa - demontaż

#2 Post autor: irenalo » 28-02-2018, 16:24

Czy o to chodzi?
https://www.youtube.com/watch?v=g0rA0Dy9D9E
Po pierwsze nie sadzę, byś kupował miejsce parkingowe. Sądzę , że jest to udział w hali garażowej z prawem korzystania z konkretnego miejsca.
Po drugie może być tak, że ktoś tez kupi udział ale z możliwością korzystania nie z miejsca na "ziemi" a z miejsca na platformie.
To trzeba sprawdzić. Deweloperzy nie raz kolumnę Zygmunta sprzedawali.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

norton1
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-12-2017, 01:26

Re: Platforma parkingowa - demontaż

#3 Post autor: norton1 » 28-02-2018, 18:07

Tak dokładnie o taki rodzaj platformy mi chodziło, i też może nie dość jasno się określiłem ale miejsce parkingowe to będzie udział w hali garażowej z prawem do korzystania z tego konkretnego miejsca ale z zastrzeżeniem że dla mnie będą dostępne oba miejsca na platformie (deweloper nie sprzedaje na platformie zależnej miejsc oddzielnie co ma sens :) ).

Tylko teraz nie wiem czy jeśli już kupię udział w hali garażowej do kożystania z tego konkretnego miejsca parkingowego, to czy wogóle mam jakieś możliwości prawne w takim przypadku pozbyć się tej platformy? Z tego co wstępnie się dowiedziałem to samodzielny demontaż nie będzie legalny ponieważ jest to część wspólna i na niego musi wyrazić zgodę wspólnota. Druga smutna wiadomość to żę wspólnota nawet jak by chciała taką zgodę wydać to bierze na siebie ryzyko decyzji w przypadku gdyby doszło do jakiś kontroli i okazało się że na osiedlu jest mniej miejsc parkingowych niż w planie.

Czy rzeczywiście w takim przypadku nic się nie da zrobić?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Platforma parkingowa - demontaż

#4 Post autor: irenalo » 28-02-2018, 18:17

Jeżeli w umowie będzie, że w ramach udziału przysługuje Ci ściśle określone miejsce nr...... wraz z platformą tam zamontowaną,. To możesz się potargować z deweloperem , by tam platformy nie montował i przy okazji nich Ci obniży cenę "miejsca" o cenę platformy.
Po co montować coś, co potem i tak będziesz chciał zdemontować?
Niech Ci deweloper pokaże , jak będzie to umowie zapisane (czyją własnością będzie platforma) i Ty nam tu to przekopiujesz.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

norton1
.
.
Posty: 7
Rejestracja: 16-12-2017, 01:26

Re: Platforma parkingowa - demontaż

#5 Post autor: norton1 » 28-02-2018, 18:44

I właśnie tu jest problem że aby zapewnić zgodną z przepisami ilość miejsc parkingowych na osiedlu deweloper musi zastosować i oddać osiedle z platformamy i nawet jak bym chcial aby ich wogóle nie instalował, to nie ma takiej możliwości.

Niestety jeszcze nie wiem jak dokladnie zapis o miejscu parkingowym będzie wyglądał w umowie notarialnej ale postaram się taką informację od dewelopera uzyskać.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Re: Platforma parkingowa - demontaż

#6 Post autor: irenalo » 01-03-2018, 12:14

Na piśmie. Bo powie jedno a zrobi drugie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”