Remont drzwi zewenetrznych klatki schodowej

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
cnapan
.
.
Posty: 5
Rejestracja: 31-07-2017, 13:51

Remont drzwi zewenetrznych klatki schodowej

#1 Post autor: cnapan » 31-07-2017, 14:01

Witam na forum!
Jestem mieszkańcem Wspólnoty od niedawna i stąd mam pytanie o sytuację jaka ma miejsce. Na początek trochę informacji: wsólnota to 3 bloki, około 45 mieszkań, zarząd stanowią 3 osoby mieszkające na terenie wspólnoty. Jako administratora/ firme nadzorująca, mamy zewnętrzną firmę, która obsługuje wiele wspólnot w mieście.
Chciałem zgłosić uszkodzone drzwi zewnętrzne w mojej klatce: są one skorodowane, przez co nie domykają się na klamkę, do środka wpada zimno, wyglądają nieestetycznie. Tylko w tej klatce zewnetrzne drzwi sa metalowe, więc tylko tej klatki dotyczy problem.
Chciałem zgłosić problem do tej zewnętrznej firmy, ( administratora ?), lecz oni kazali mi zgłosić problem do zarządu ( 3 mieszkancow wspolnoty), gdyż taka naprawa bedzie z pieniędzy wspolnoty i to zarząd powinien poinformowac ich o konieczności takiego remontu. Czy ta Pani ma slusznosc ? Czy nie powinna ona przyjac mojego zgloszenia, jako od czlonka wspolnoty ?
Dodatkowo, od kogo lub od czego będzie zależało, czy takowa naprawa, jeśli dojdzie do skutku, będzie wykonywana z bieżących środków na naprawy, czy z funduszu remontowego ? Bo jak z funduszu, to z pewnoścą trzeba będzie uchwalić uchwałę, i pewnie zostanie ona odrzucona, gdyż innych mieszkańców nie interesuje stan mojej klatki.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5977
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Remont drzwi zewenetrznych klatki schodowej

#2 Post autor: piotrusb » 31-07-2017, 14:23

cnapan pisze:
31-07-2017, 14:01
Czy ta Pani ma slusznosc ?
Ma. We wszystkich sprawach wspólnoty partnerem dla właścicieli lokali jest zarząd. To on podejmuje decyzje (w zakresie zwykłego zarządu nieruchomością wspólną)i reprezentuje wspólnotę. Art. 21 ust. 1 uwl:
Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
Art. 22 ust. 1:
Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie.
Administrator pełni wobec zarządu rolę służebną, doradczą i pomocniczą, wykonując polecenia zarządu.
cnapan pisze:
31-07-2017, 14:01
Dodatkowo, od kogo lub od czego będzie zależało, czy takowa naprawa, jeśli dojdzie do skutku, będzie wykonywana z bieżących środków na naprawy, czy z funduszu remontowego ?
Zwyczajowo zależy to wydatkowanej kwoty. Przy niewielkich kwotach i drobnych naprawach często decyduje sam zarząd, przy większych wymagana jest uchwała.
cnapan pisze:
31-07-2017, 14:01
i pewnie zostanie ona odrzucona, gdyż innych mieszkańców nie interesuje stan mojej klatki
Niekoniecznie, bo sąsiedzi powinni sobie zdawać sprawę (i możesz im to uświadamiać), że to działa w obie strony. Jeśli za kilka miesięcy pojawi się potrzeba remontu w innych klatkach, czy budynkach, to właściciele lokali w Twojej klatce, jeśliby odmówiono im sfinansowania remontu, też mogą być przeciw. Taka postawa może więc doprowadzić do paraliżu działań wspólnoty i niszczenia substancji nieruchomości wspólnej.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nieruchomość wspólna”