ZBYT WĄSKI WJAZD NA POSESJĘ

Czyli ustalanie granic nieruchomości oraz zakres odpowiedzialności wspólnoty i właścicieli lokali.
Wiadomość
Autor
maciejj
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 13-06-2013, 09:09

Re: ZBYT WĄSKI WJAZD NA POSESJĘ

#7 Post autor: maciejj » 03-07-2018, 08:27

do Irenalo:
"Musicie znać granice swojej działki. I dowiedzieć się czy ten kawałek, po którym mielibyście przejeżdżać należy do gminy czy do sąsiada. A może należy do Was?" na 99 procent ten nieszczęsny kawałek przy wjeździe należy do sąsiada, ale faktycznie tylko zlecenie wyznaczenia punktów geodecie w tym kawałku może to ostatecznie określić.
"Bo jeśli do gminy , to z nią macie rozmawiać w sprawie służebności" kupiliśmy to od Gminy. jedyna styczność z Gminą, to to, że obecnie wciąż pozostaje pod zarządem tzw. zbm
Macie w dokumentacji mapke geodezyjna Waszej posesji?- mamy tylko mapę dostępną z internetu, na której nie sposób poczynić bardzo dokładnych pomiarów.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5079
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: ZBYT WĄSKI WJAZD NA POSESJĘ

#8 Post autor: piotrusb » 03-07-2018, 10:51

Jeśli jesteście małą wspólnotą (do 7 lokali), to decyzje przekraczające zakres zwykłego zarządu (a o taką tu chodzi) podejmują jednomyślnie wszyscy właściciele lokali, nie żadna administracja. Czy uchwała, o której piszesz została podjęta w taki sposób.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

maciejj
.
.
Posty: 11
Rejestracja: 13-06-2013, 09:09

Re: ZBYT WĄSKI WJAZD NA POSESJĘ

#9 Post autor: maciejj » 23-03-2020, 11:21

Oj w końcu jakiś czas temu energetyka przesunęła słup!! Jest lepiej tzn. znacznie swobodniej się wjeżdża na podwórko mam na myśli samochód osobowy.
Nam chodziło by jeszcze czy pismo które napisał sąsiad w którym napisał: że przesunął ogrodzenie na naszą korzyść o ok. 0,5m, kiedy mu chodziło o uzyskanie zgody na trwałe zajęcie terenu ze względu na ocieplenie swojego budynku, a po uzyskaniu zgody na zajęcie tego terenu wkopał betonowy słup, powodując tym samym że nasz wjazd został zwężony o ok 20-30 cm a tym samym nie zastosował się do tego co sam wcześniej napisał że wjazd nasz jest szerszy o ok. 0,5m.
Moje pytanie czy na takie jego pismo można się gdzieś powołać na nie? Jeżeli tak to gdzie? Czy np. ten słup możemy wykopać skoro nie ma tej 0,5m przejazdu?

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nieruchomość wspólna”