Zarządca-zarząd-pełnomocnik

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
piotrusb
.
.
Posty: 5977
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Odp.: Zarządca-zarząd-pełnomocnik

#7 Post autor: piotrusb » 03-03-2016, 14:48

glosa pisze:współwłaściciele w roku 2010 powołali pełnomocnika uchwałą
Współwłaściciele nieruchomości wspólnej, czy współwłaściciele lokalu, o którym dalej piszesz?
glosa pisze:3. pełnomocnik zawarł umowę z zarządcą zlecając mu bieżące administrowanie lokalem. umowa z 2010. I w tej uchwale jest mowa wielokrotnie że zarządca robi pewne rzeczy tylko na zlecenie pełnomocnika, np. zwołuje posiedzenia i inne.
Administrowanie lokalem, to kwestia (współ)właścicieli tego lokalu. Wspólnocie nic do tego. Pełnomocnictwo związane z administrowaniem lokalem, nie ma żadnego wpływu i nie daje jakichkolwiek uprawnień związanych z nieruchomością wspólną.
glosa pisze:mam prawie 50 % udziałów w tej nieruchomosci
Zgodnie z art. 31 pkt b:
Zebrania ogółu właścicieli lokali:
mogą być także zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.
glosa pisze:Czy mogę zwołać zebranie by podjąć nowe uchwały w tych sprawach?
Tak.
glosa pisze:Czy mogę wnieść o uzupełnienie skłądu zarządu?
Tak.
glosa pisze:czy mogę domagać się usunięcia stanowiska Pełnomocnika?
To zależy czy jest pełnomocnikiem współwłaścicieli nieruchomości wspólnej, czy współwłaścicieli konkretnego lokalu.
glosa pisze:Co myślisz o osobie pełnomocnika?
Jak wyżej. Każdy z członków spólnoty może ustanowić pełnomocnika, jedna osoba może też być pełnomocnikiem wielu właścicieli, ale do tego potrzebna jest nie uchwała, ale indywidualne decyzje członków wspólnoty. W zależności od zakresu pełnomocnictwa (z czym związana jet również jego forma; wyróżnia się pełnomocnictwo ogólne i rodzajowe), pełnomocnik może w imieniu właścicieli wykonywać określone czynności związane z udziałem w zarządzie nieruchomością wspólną np. głosować na uchwały, przeglądać dokumenty itp. Natomiast powołanie pełnomocnika, który ma zastępować wybrany zarząd i wykonywać jego czynności jest sprzeczne z ustawa o własności lokali i, w mojej opinii, niedopuszczalne.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”