Zarząd wydaje znaczne kwoty bez uchwały

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Zarząd wydaje znaczne kwoty bez uchwały

#7 Post autor: jaceko » 18-07-2012, 13:06

kuczan pisze:Jaceko przecież wiesz doskonale, że nie ma Zarządu jest tylko Zarządca, dlatego też proszę o odpowiedzi ktore zadalem powyżej.
Więc może czas to zmienić? Pisałem też o tym.
Osobiście zalecam zmianę sposobu sprawowania zarządu na "właścicielski" czyli wg. Art 20, przejęcie lub założenie rachunku który będzie własnością WM oraz ścignięcie zarządcy za defraudacje. Aż wióry polecą.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kuczan
.
.
Posty: 71
Rejestracja: 13-09-2009, 11:44
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp.: Zarząd wdaje znaczne kwot bez uchwały

#8 Post autor: kuczan » 18-07-2012, 13:11

jaceko pisze: Więc może czas to zmienić?
Przecież wiesz doskonale, że to nie takie proste.
Sytuacja jest taka jaka jest i dlatego pytam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

kuczan
.
.
Posty: 71
Rejestracja: 13-09-2009, 11:44
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp.: Zarząd wdaje znaczne kwot bez uchwały

#9 Post autor: kuczan » 18-07-2012, 13:22

jaceko pisze: Osobiście zalecam zmianę sposobu sprawowania zarządu na "właścicielski" czyli wg. Art 20, przejęcie lub założenie rachunku który będzie własnością WM oraz ścignięcie zarządcy za defraudacje. Aż wióry polecą.
Ja też, ale .............
Dzięki jaceko.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

zaniepokojony
.
.
Posty: 19
Rejestracja: 15-03-2012, 14:01

Odp.: Zarząd wydaje znaczne kwoty bez uchwały

#10 Post autor: zaniepokojony » 18-07-2012, 18:41

Dziękuję za dyskusję, znam i czytałem UoWL, wiem jak można zmienić zarząd, niestety wszyscy wiemy, że to nie takie proste jak się wydaje, Może wyraziłem się niejasno ale chodziło mi bardziej o dyskusję na temat do jakich organów zgłosić to nadużycie, jakie kroki podjąć celem odzyskania wydanych pieniędzy, jakie konkretne zarzuty przedstawić np.: defraudację, nieuprawnione rozporządzanie cudzym majątkiem itp. ?

Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

irenalo
moderator
moderator
Posty: 8820
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Zarząd wydaje znaczne kwoty bez uchwały

#11 Post autor: irenalo » 18-07-2012, 23:16

Jeżeli środki zostały sprzeniewierzone możesz zawiadomić prokuraturę.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

cdn
.
.
Posty: 372
Rejestracja: 08-07-2012, 20:57

Odp.: Zarząd wydaje znaczne kwoty bez uchwały

#12 Post autor: cdn » 19-07-2012, 07:56

zaniepokojony pisze:do jakich organów zgłosić to nadużycie, jakie kroki podjąć celem odzyskania wydanych pieniędzy, jakie konkretne zarzuty przedstawić np.: defraudację, nieuprawnione rozporządzanie cudzym majątkiem itp. ?
Czy wiesz, co to jest defraudacja? Według Słownika języka polskiego PWN:
defraudacja «przywłaszczenie powierzonych pieniędzy lub majątku»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/defraudacja
A Ty masz tylko pretensję do zarządcy, że wydał Wasze pieniądze na inwestycje w Waszą nieruchomość bez uchwały:
zaniepokojony pisze:Jakie czynności prawne podjąć w przypadku gdy zarząd (zarząd powierzony) wydaje z FR kwoty rzędu 20-30 tyś bez żadnej uchwały WM. Dodatkowo nadmienię, że środki te zostały przeznaczone na inwestycje.
Największą karą za to jest odwołanie zarządcy i ewentualnie skarga do Komisji Odpowiedzialności Zawodowej. Nie ma tu żadnego przestępstwa, nikt nie przywłaszczył sobie Waszych pieniędzy. Jeśli nie było uchwały, to można ją przyjąć po fakcie, jeżeli właściciele akceptują cel, na jaki zostały wydane pieniądze.

Nie piszesz, jakie to inwestycje, czy były uzasadnione, co o tym sądzą inni właściciele, a rzucasz bezpodstawne oskarżenia o "defraudację" i szukasz kija na zarządcę. To niepoważne.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”