Wynagrodzenie dla członka zarządu.

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
irenalo
moderator
moderator
Posty: 8805
Rejestracja: 27-03-2006, 20:06

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#7 Post autor: irenalo » 25-08-2009, 16:36

Ja też. W zamian sąsiad ponaprawia coś za darmo, drugi skosi trawę, a trzecia sąsiadka coś zamiecie.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
andy
admininistrator
admininistrator
Posty: 3249
Rejestracja: 05-05-2006, 13:56

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#8 Post autor: andy » 25-08-2009, 16:42

Trudno rozdzielać wynagrodzenie zarządu na miesiące i kto miałby co miesiąc oceniać zaangażowanie członków zarządu? W mojej wspólnocie ustalone jest miesięczne stałe wynagrodzenie zarządu, dzielone równo dla poszczególnych członków. Gdy w zarządzie jest więcej osób - to wynagrodzenie indywidualne jest niższe i odwrotnie. W ciągu roku wypłacane są zaliczki na poczet wynagrodzenia, które uznaje się za przyznane po udzieleniu absolutorium. Odmowa udzielenia absolutorium powoduje konieczność zwrotu wypłaconych zaliczek na poczet wynagrodzenia. Wysokość, zasady wypłacania i zwrotu zaliczek na wynagrodzenie uregulowane są w uchwale wspólnoty. Wspólnota liczy ponad 200 lokali, więc praca członków zarządu za darmo byłaby w istocie dokładaniem do wspólnoty.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Andrzej_K
.
.
Posty: 357
Rejestracja: 06-02-2008, 16:51
Lokalizacja: Białystok

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#9 Post autor: Andrzej_K » 25-08-2009, 16:45

bykira pisze:
Andrzej_K pisze:Jak to macie u siebie rozwiązane?

Ja sobie pracuję za darmo :-)
Haha, ja też i ja robię wszystko, a ten "obcy" nie robi nic i zgarnia kasę. Wiem, powiecie, ze trzeba go usunąć. Chcę to zrobić, ale pod koniec roku aby te 0,10 zł przeznaczyć na podwyżkę FE. Właścicieli mieszkań nic by to nie kosztowało, a użytki by dopłaciły po 0,15 zł. W tej chwili jest, my 0,10 zł, oni 0,25 zł, a docelowo, my 0,20 zł, oni 0,50 zl.
Pozdrawiam - Andrzej_K.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Andrzej_K
.
.
Posty: 357
Rejestracja: 06-02-2008, 16:51
Lokalizacja: Białystok

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#10 Post autor: Andrzej_K » 25-08-2009, 16:46

irenalo pisze:Ja też. W zamian sąsiad ponaprawia coś za darmo, drugi skosi trawę, a trzecia sąsiadka coś zamiecie.
Macie dobrze. U mnie to tylko umieją ponarzekać, a nie coś pomóc.
Pozdrawiam - Andrzej_K.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
Andrzej_K
.
.
Posty: 357
Rejestracja: 06-02-2008, 16:51
Lokalizacja: Białystok

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#11 Post autor: Andrzej_K » 25-08-2009, 16:54

andy pisze:Trudno rozdzielać wynagrodzenie zarządu na miesiące i kto miałby co miesiąc oceniać zaangażowanie członków zarządu?
Gdybym pobierał pieniądze, to wiedziałbym czy się należą czy nie. Mam na myśli "zwykłą" przyzwoitość.
andy pisze:Wspólnota liczy ponad 200 lokali, więc praca członków zarządu za darmo byłaby w istocie dokładaniem do wspólnoty.
U mnie jest tylko 36 lokali (użytków i mieszkań) i ja już dokładam do interesu. To paliwko gdy trzeba gdzieś pojechać, a to coś kupię bez rachunku (zbyt mała kwota), ale się zbiera do kupy i zaczyna mnie powoli irytować. Ja dokładam, a ktoś bierze kasę tylko dlatego, że jest taka uchwała. Może do końca roku ze zmianami się powstrzymam, ale ciężko będzie. 8)
Pozdrawiam - Andrzej_K.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

Awatar użytkownika
jaceko
moderator
moderator
Posty: 3325
Rejestracja: 25-09-2008, 21:09
Lokalizacja: Lublin

Odp.: Wynagrodzenie dla członka zarządu.

#12 Post autor: jaceko » 25-08-2009, 17:01

Żeby nie dokładać pobieraj wynagrodzenie do wysokości poniesionych kosztów na podstawie chociażby paragonów. Nawet po zakończeniu roku i uzyskaniu absolutorium. Może faktycznie warto zmienić uchwałę.
Ostatnio zmieniony 25-08-2009, 17:02 przez jaceko, łącznie zmieniany 1 raz.
Tolerancja winna być akceptacją odmienności kultury, a nie jej braku. Kultura to między innymi poszanowanie praw innych.
Przeczytaj zanim kupisz mieszkanie

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”