Rozliczenie podlicznika

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
Zimny86
.
.
Posty: 1
Rejestracja: 03-10-2023, 18:28

Rozliczenie podlicznika

#1 Post autor: Zimny86 » 03-10-2023, 18:36

Jeden ze współwłaścicieli dużej wspólnoty mieszkaniowej ma podpięty pod swój licznik podlicznik tzw. klatki schodowej ( światło , domofon i pompka centralnego ogrzewania)
Żeby rozliczyć się z tego podlicznika zarządca żąda wystawienia f.v na zużyty przez wspólnotę prąd. Jednak jest to osoba fizyczna i nie może ona wystawić f.v . W jaki sposób w/w właściciel może dostać zwrot kosztów nie będąc płatnikiem VAT. Dodam tylko , że jestem przedstawicielem zarządu i staram się rozwiązać problem ale nie wiem jak ... Oczywiście uważam, że trzeba zapłacić ale nie wiem jak to zrobić... Proszę o merytoryczna pomoc i idziekuję

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

bykira
moderator
moderator
Posty: 4262
Rejestracja: 17-11-2006, 18:11

Re: Rozliczenie podlicznika

#2 Post autor: bykira » 04-10-2023, 11:41

Cyt. ,,Żeby rozliczyć się z tego podlicznika zarządca żąda wystawienia f.v na zużyty przez wspólnotę prąd "
Po pierwsze zarządca niczego nie może żądać, bo to on jest Waszym pracownikiem, a nie Wy Jego.
Po drugie skoro podjął się administrowania, czy zarządzania to niech sam rozwiąże problem płatności za zużyty na części i urządzenia wspólne prąd i nich rozwiąże sytuację braku licznika na potrzeby wspólne.
Niech właściciel licznika do którego podpięta jest instalacja wspólna wyznaczy termin zapłaty a potem odetnie instalację wspólną jeśli nie dostanie zapłaty.
Przecież wcale nie trzeba wystawiać FV, żeby zwrócić komuś koszt poniesiony na utrzymanie nieruchomości wspólnej a od rozwiązania tego problemu jest ten który bierze za to pieniądze.

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”