Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

Zarząd wspólnoty sprawowany przez osoby fizyczne wybrane spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
Wiadomość
Autor
franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

#1 Post autor: franki » 20-05-2020, 21:34

Mieliśmy taką sytuację, że wjeżdżające na dziedziniec osiedla pojazdy zniszczyły trawę, drenaż pod nią i system nawodnienia. W związku z powyższym zamontowano blokadę wjazdu i zobowiązano ochronę do każdorazowego nadzoru nad wjazdem pojazdów. Ochrona z tego obowiązku się nie wywiązuje.
W związku z tym, że wjazd jest objęty monitoringiem poprosiłem zarząd o prześledzenie monitoringu i udzielenie mi informacji ile razy taki fakt braku nadzoru ochrony miał miejsce.
Otrzymałem info że
"Informujemy,że przepisy o ochronie danych osobowych nie upoważniają Zarządu Wspólnoty do przetwarzania i udostępniania danych w sytuacji braku naruszenia bezpieczeństwa lub ochrony mienia.
Dane z monitoringu możemy przekazywać uprawnionym organom"

Czy maja rację, bo wg mnie to próbują mnie "spuścić na drzewo" . Nie pytałem ich o dane osobowe a o liczbę przypadków niewypełniania obowiązków przez ochronę.
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

piotrusb
.
.
Posty: 5967
Rejestracja: 28-12-2009, 17:51

Re: Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

#2 Post autor: piotrusb » 21-05-2020, 09:32

Nie, nie mają absolutnie racji, bo przekazanie informacji, której się domagałeś (liczba naruszeń) nie jest związane z udostępnieniem jakichkolwiek danych osobowych. Co innego, gdybyś domagał się wglądu w nagrania monitoringu.
piotrusb

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

franki
.
.
Posty: 270
Rejestracja: 18-03-2011, 13:13

Re: Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

#3 Post autor: franki » 21-05-2020, 09:50

Tak też im odpisałem.
Pozdrawiam
franki

Link:
BBcode:
HTML:
Schowaj odnośniki
Pokaż odnośniki do wpisu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zarząd wspólnoty”