Strona 1 z 1

Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

: 20-05-2020, 21:34
autor: franki
Mieliśmy taką sytuację, że wjeżdżające na dziedziniec osiedla pojazdy zniszczyły trawę, drenaż pod nią i system nawodnienia. W związku z powyższym zamontowano blokadę wjazdu i zobowiązano ochronę do każdorazowego nadzoru nad wjazdem pojazdów. Ochrona z tego obowiązku się nie wywiązuje.
W związku z tym, że wjazd jest objęty monitoringiem poprosiłem zarząd o prześledzenie monitoringu i udzielenie mi informacji ile razy taki fakt braku nadzoru ochrony miał miejsce.
Otrzymałem info że
"Informujemy,że przepisy o ochronie danych osobowych nie upoważniają Zarządu Wspólnoty do przetwarzania i udostępniania danych w sytuacji braku naruszenia bezpieczeństwa lub ochrony mienia.
Dane z monitoringu możemy przekazywać uprawnionym organom"

Czy maja rację, bo wg mnie to próbują mnie "spuścić na drzewo" . Nie pytałem ich o dane osobowe a o liczbę przypadków niewypełniania obowiązków przez ochronę.

Re: Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

: 21-05-2020, 09:32
autor: piotrusb
Nie, nie mają absolutnie racji, bo przekazanie informacji, której się domagałeś (liczba naruszeń) nie jest związane z udostępnieniem jakichkolwiek danych osobowych. Co innego, gdybyś domagał się wglądu w nagrania monitoringu.

Re: Uzyskanie informacji na postawie monitoringu

: 21-05-2020, 09:50
autor: franki
Tak też im odpisałem.